Odmienianie plików wideo z QWinFF 0.1.9

qwinff Epimedia rozwoju medialnego podniosła konwertowanie plików wideo do rangi prostych codziennych czynności, które najlepiej wykonywać za pomocą nieskomplikowanych i prostych narzędzi. Dlatego QWinFF to program na pierwszy rzut oka uproszczony do minimum, ale stanowiący doskonałe panaceum na trapiące wielu użytkowników problemy z zamianą formatu pliku wideo (i nie tylko). Lecz prostota nie oznacza prostactwa, bowiem QWinFF to nakładka graficzna dla potężnego narzędzia FFmpeg, a osoby znające tajniki jego parametrów i poleceń z powodzeniem wykorzystają je także w sekcji zaawansowanej QWinFF.

Najnowsze wydanie 0.1.9 tego zgrabnego konwertera wnosi parę poprawek, ale przede wszystkim wsparcie dla formatów: asf, swf, aiff, flac, au, mp2 oraz kompatybilność z najnowszym wydaniem ffmpeg 1.2 i wzwyż. Użytkownicy starszych wersji QWinFF zauważą też odmieniony wygląd programu, więcej opcji oraz automatyczne informowanie o nowej wersji programu, a także możliwość dokładnego wskazania systemowych ścieżek prowadzących do binarek ffmpeg i sox.

QWinFF 0.1.9 - prosto ale skutecznie
QWinFF 0.1.9 – prosto ale skutecznie

Sposób użycia programu jest uproszczony i czytelny, jak na powyższym zrzucie ekranu. Dodajemy plik wymagający konwersji, program zapyta się nas o podstawowe parametry formatu wyjściowego i położenie pliku wynikowego. Bardziej wymagający użytkownicy po wyborze docelowego formatu i przejrzeniu listy gotowców (Preset) jakościowych, mogą samodzielnie ustawić dokładne opcje dotyczące ścieżki audio i wideo, czy wręcz podać ręcznie parametry dla programu ffmpeg (przycisk Edit obok listy Preset). Nie bez znaczenia są też stosunkowo skromne opcje QWinFF, które znajdziemy w menu File->Options, ale gdzie możemy poinstruować program co do np. wykorzystania mocy naszego procesora. Nic tak wszak nie cieszy, jak każdy rdzeń i wątek obsługujący konwersję wideo.

A QWinFF dla Ubuntu 12.04/12.10/13.04, Mint 13/14/15 zainstalujemy po dodaniu repozytorium:

sudo apt-add-repository ppa:lzh9102/qwinff
sudo apt-get update
sudo apt-get install qwinff

 

0

4 komentarze

  1. Jest jeden problem z konwertowaniem pod linuxem wszystko jest potwornie wolne. Dlatego do konwertowania jestem zmuszony przechodzić na winde i freemake video converter… Film konwertując FFmpeg ~10min to ten sam film z tymi samymi parametrami konwertując Freemake trwa ~4min….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.