GIMP jak Photoshop w 60 sekund

Zrób to sam Chociaż to hołubienie niezdrowemu uzależnieniu od wizualnego wyglądu, to na przekór zaleceniom terapii wstrząsowej istnieje rada dla osób które nie mogą patrzeć na GIMPa po przesiadce (lub próbie przesiadki) z Photoshopa. Okazuje się bowiem, że konwertytom korzystanie z GIMPa utrudnia nawet inny wygląd ikon narzędzi, inne ułożenie tychże, jak też skróty klawiszowe. Nie każdy ma czas na zmianę przyzwyczajeń, jak i chłonny wiedzy umysł jak za młodu. Dlatego, jak z GIMPa w 60 sekund zrobić prawie Photoshopa?

Najprościej byłoby samemu przerobić skróty klawiszowe, narysować ikony odpowiadające tym z Photoshopa i ułożyć narzędzia w GIMPie. Na szczęście istnieją osoby na tyle zdeterminowane, że wykonały ten ogrom pracy już za nas. Wystarczy zatem pobrać efekt ich pracy, rozpakować do odpowiedniego katalogu i poinstruować GIMPa, aby używał nowego stylu ustawień. W tym celu…

 • Ze strony http://gnome-look.org pobieramy odpowiednie archiwum zip
 • Pobrane archiwum rozpakowujemy do katalogu ~/.gimp-2.8 (porada – po otworzeniu okna ‚rozpakuj’, klikamy na ikonkę położenie i wpisujemy .gimp-2.8)
 • Uruchamiamy GIMPa i udajemy się do Edycja -> Preferencje -> Motyw, wybieramy PsIcons
 • Cieszymy się z nowego wyglądu ikon, układu narzędzi, wyuczonych przez lata skrótów klawiszowych
 • I to wszystko co musimy zrobić, aby cieszyć się GIMPem przypominającym naszego ulubionego Photoshopa.

  GIMP - ikony domyślne i poprawione
  GIMP – ikony domyślne i poprawione

  Ponieważ wątpliwości może budzić kopiowanie ikon z innego programu, jak sam autor zapewnia – wszystkie ikony na potrzeby tej modyfikacji zostały wykonane ręcznie w GIMPie, w oparciu o zrzuty ekranu z Photoshopa. Choć się niemal takie same, w jakimś stopniu jednak się różnią.

  0