przystajnik

The Humble Double Fine Bundle

linux_games Środa, 8 maja, 7:06… Wczoraj wystartowało kolejne Humble Bundle, a w serwisach sieciowych nadal cisza. A tym razem paczka gier jest ciekawa z dwóch powodów – obejmuje czasem abstrakcyjną twórczość studia Double Fine, oraz gry które pierwszy raz zobaczymy w wydaniu dla Linuksa – Costume Quest, Stacking, Psychonauts (znane z wcześniejszego Bundla). I nie oszukujmy się, gwóźdź tego wydania – Brütal Legend.

Brütal Legend – dwa miesiące po premierze wersji dla Windowsa to rzecz rzadko spotykana na rynku gier dla Linuksa. Lecz jesteśmy takim podejściem twórców coraz częściej zaskakiwani i może za jakiś czas pójdą w niepamięć wieloletnie oczekiwania na linuksowe wersje gier. Rzecz jasna taki rozmach musi coś kosztować i dlatego gra jest dostępna jako dodatek do trzech wspomnianych po wpłacie średniej kwoty (obecnie ok. $8). W tym wydaniu Humble Bundle oprócz trzech podstawowych tytułów, mamy możliwość zakupu w przedsprzedaży i jednocześnie wsparcia kolejnego projektu Double Fine – gry Broken Age (powyżej $35). Dla wyjątkowo hojnych darczyńców (pow. $70), rozesłane zostaną nawet firmowe podkoszulki. Do każdej gry otrzymujemy również klucze Steam (choć na Steamie nie dodano jeszcze linuksowych wersji tych gier), jak też i soundtrack (!!!Brutal Legend!!!).

Jeżeli pomimo wczesnej pory macie już włączone głośniki, to zrozumiecie mój pozytywny odbiór Brütal Legend:

httpv://www.youtube.com/watch?v=AW04f0VTnAE

Ogólnie, sama muzyka to czubek całej góry miodności w tej grze. Osoby obeznane w temacie bez problemu odnajdą smaczki, które czynią z tej gry wyjątkową pozycję. Joe Jack Black jako główny bohater? Czemu nie. Zblazowany Ozzy? Znajdziemy go tam. Lemmy też dodał swoje ‚trzy grosze’. Wracając do Eddiego Riggsa, głównego bohatera – czy ktoś pamięta maskotkę Iron Maiden? I tak dalej, i tak dalej. Świetna zabawa.

Pozostałe gry:

httpv://www.youtube.com/watch?v=IECsgsvxX88

httpv://www.youtube.com/watch?v=q8dpmHqqOIg

httpv://www.youtube.com/watch?v=tASrlMkY_co
 

Post navigation

2 comments for “The Humble Double Fine Bundle

 1. Van
  8 maja, 2013 at 13:39

  Jack Black, do cholery, Jack Black..

 2. salvadhor
  8 maja, 2013 at 14:00

  A niech cię, masz rację!

  Wiecznie mi z Jacka robi się Joe, a z Black wychodzi Blade – za dużo gier w maleńkości – http://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Blade

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »