Format Junkie i zamiana czegoś w coś

Przychodzą niekiedy momenty, że mamy coś pod ręką i chcemy na szybko zmienić to w coś innego. Twórcy Format Junkie doskonale rozumieją dylematy jakie szargają zwykłymi użytkownikami, gdy przychodzi im zadecydować jakiego program użyć do takiej zmiany. Dlatego też Format Junkie na wszelki wypadek i ku uciesze ogółu pozwala na obsługę plików audio/graficznych/wideo/obrazów płyt CD/DVD i szybkie przekonwertowanie ich do nowego formatu.

Na przekór odwiecznej linuksowej zasadzie ‚jedno narzędzie do jednego i konkretnego zastosowania’, Format Junkie przełamuje stereotypy i w interfejsie okraszonym nieco kiczowatymi, ogromnymi ikonami, zawiera całą istotę wielofunkcyjnego działania. Estetów może uwierać takie pomieszanie grochu z powidłem, ale gdy w sytuacjach ‚na już’ będziemy chcieli przerobić format naszych plików, może się okazać, że najszybciej wykonamy to tym eklektycznym narzędziem.

Format Junkie i jego hałaśliwe ikony

Filozofia działania programu nie jest wyjątkowo skomplikowana i okraszona niuansami – jako proste narzędzie, aplikacja umożliwia najzwyczajniej dodanie treści i wybór formatu docelowego. Tyle. Rządni Żądni wrażeń mogą zajrzeć w preferencje programu, gdzie określimy np. format docelowy dla przekonwertowanych plików, czy parametry opisujące jakości tworzonych plików (audio/obrazy/wideo).

Obsługiwane przez programy formaty:

Audio:
Pomiędzy formatami: mp3, mp2, wav, ogg, wma, flac, m4r, m4a and aac

Video:
Pomiędzy formatami: avi, ogv, vob, mp4, vob, flv, 3gp, mpg, mkv, wmv

Grafika:
Pomiędzy formatami: jpg, png, ico, bmp, svg, tif, pcx, pdf, tga, pnm

Iso|Cso
Zapis plików jako obrazu ISO, konwersja do CSO i na odwrót

Kaprys kodera:
Osadzanie napisów z .txt w pliku wideo.

Użytkownicy Ubuntu 12.04/Mint 13 zainstalują Format Junkie i rekomendowanego Mencodera za pomocą:

sudo add-apt-repository ppa:format-junkie-team/release
sudo apt-get update
sudo apt-get install formatjunkie mencoder

 

0