Zwycięzcy Ubuntu App Showdown

W momencie ogłoszenia tego konkursu, chyba nikt nie przypuszczał jaka będzie skala odzewu i jakości – wszak trzy tygodnie to niewiele na napisanie programu z ciekawą funkcjonalnością, dobrze zaprojektowanego i na dodatek użytecznego. Z wszystkich zgłoszonych prac, 133 aplikacji zostało dopuszczonych do dalszego etapu. Mnogość materiału przytłoczyła nieco zespół selekcjonujący jak i oceniający, ale koniec końców znamy finalne rozstrzygnięcie Ubuntu App Showdown.

Lightread

Pierwszy miejsce: Lightread

Program którego autorami są Jono Cooper i George Czabania, jest klientem dla usługi Google Reader. Ten ślicznie zaprojektowany program posiada opcję pracy offline (po ściągnięciu wiadomości możemy je na spokojnie przeczytać, już bez połączenia z internetem), jak też ładnie integruje się z Unity.

Fogger

Drugie miejsce: Fogger

Owais Lone stworzył program, który w znakomitym stylu zaciera granice pomiędzy pomiędzy lokalnym i globalnym funkcjonowaniem użytkownika. Umożliwia niespotykaną do tej pory, daleko posuniętą integracje aplikacji webowych z pulpitem Unity.

Picsaw

Trzecie miejsce: Picsaw

Czy coś może być odkrywczego w puzzlach? Robert Ancell pokazał, że tak i stworzył grę, która zachwyci wszystkich miłośników puzzli jak i sklejania w całość swoich własnych zdjęć.

Wszystkie programy pojawią się albo i już pojawiły się w USC (Ubuntu Software Center).

Lecz to nie koniec zabawy, bowiem teraz swoje głosy będą mogli oddawać użytkownicy – właśnie za pomocą USC. Na zwycięskie aplikacje czekają kolejne trzy telefony Nokia N9. Za całej puli programów moim cichym faworytem jest SmartShine Photo – a to z powodów, o których niedługo wspomnę 🙂
 

0