przystajnik

Debian z XFCE w standardzie

To już pewna i oficjalna wiadomość – domyślnym środowiskiem dystrybucji Debian w nadchodzącej wersji 7.0 Wheezy zostało XFCE. Pozostałe środowiska (GNOME 3, KDE, LXDE) będzie można doinstalować za pomocą internetu. Decyzja ta została podyktowana wymogami przestrzenno – objętościowymi, bowiem obrazy iso z Debianem nadal starają się nie przekraczać standardowych 650MB. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt dojrzałości jaką osiągnął projekt XFCE w wersji 4.10.

Debian XFCE4

Jest to też duża szansa dla samego XFCE, by przebić się z pozycji środowiska ‚udającego’ GNOME na pełnoprawnego i pierwszoplanowego partnera dla poważniejszych dystrybucji. Dotarcie do szerszego grona odbiorców może przyczynić się do efektywniejszego rozwoju XFCE, któremu kilku deweloperów więcej na pewno nie zaszkodzi. Ucieszyć się też powinny osoby krzywo patrzące na kierunek rozwoju ‚nowoczesnych’ środowisk typu GNOME 3, Unity, jak też na pewno z ulgą odetchną słabsze komputery.  

Post navigation

1 comment for “Debian z XFCE w standardzie

  1. Czesio
    8 września, 2012 at 3:06

    „Nie bez znaczenia pozostaje też fakt dojrzałości jaką osiągnął projekt XFCE w wersji 4.10.”

    Może i ten fakt nie jest bez znaczenia. Faktem natomiast jest, ze „dojrzałego” 4.10 nie będzie w nowym stable, tylko 4.8.3 :>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »