Urban Lightscape 1.2.0 – świecenie na zamówienie

Pod Linuksem nie ma zbyt wielu programów graficznych do trikowej obróbki obrazu, dlatego warto wspomnieć o kolejnej odsłonie programu Urban Lightscape, który sprytnymi algorytmami potrafi rozświetlić ciemność, przyciemnić jasność oraz kontrastem lokalnym poprawić ogólną kondycję wybranych regionów zdjęcia. A wszytko to wespół z rozsądną prędkością działania i zupełnie przyzwoitym interfejsem programu.

Urban Lightscape 1.2.0 może przełomowych poprawek nie wprowadza, bo poza poprawą stabilności programu, przybyła jedna nowa opcja. Tym samym ‚Tolerance’ z braku konkurencji może zostać zaanonsowana jako przełomowa. Opcja reguluje i kontroluje rozchodzenie się światła z osadzonego punktu kontrolnego z uwzględnieniem ‚czułości’ wykrywanych krawędzi. Ułatwia to precyzyjniejsze doświetlenie obiektu o wyraźnym kształcie na zdjęciu. Program posiadam ładnie wytłumaczone działanie każdej z opcji, dlatego po pierwszej instalacji dobrze jest zaznajomić się z wbudowaną ściągą, by przyswoić sobie zasadę działania i użytkowania aplikacji.

Blask Off
Blask On

Gdyby ktoś zdecydował się wypróbować program we własnym zakresie, w repozytorium Highly Explosive znajduje się stosowna paczka dla użytkowników Ubuntu 12.04/Mint 13 i pochodnych.

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install urbanlightscape
 

0