Samsung sięga po podwójną platynę Linux Foundation Networking
Konszachty Samsunga i Linux Foundation sięgają jeszcze 2012 roku, kiedy to koreański tygrys dołączył do struktur Linux Foundation opłacając zasłużone platynowe członkostwo. Teraz nastąpił kolejny krok we wzajemnej współpracy a przeistoczyła się ona w członkostwo w Linux Foundation Networking. Oczywiście platynowe.
Jakie zobowiązania ma posiadacz platynowej karty członkowskiej Linux Foundation? Są to roczne składki członkowskie w wysokości 500 tys. dolarów oraz zaangażowanie w produkcję, używanie, sprzedaż i standaryzację produktów wykorzystujących technologię Open Source.
Linux Foundation Network jest nowym bytem skupiającym wokół siebie projekty usprawniające zarządzanie, automatyzację i daleko pojętą integrację w obrębie sieci. Wydzielenie tej struktury (LFN) nastąpiło z prozaicznej przyczyny. Internet, urządzenia korzystające z sieci, ilość usług i innych rozrosły się nadspodziewanie bujnie. Nie należy bać się stwierdzenia, że przyrost nowych urządzeń i serwisów stał się lawinowy.
Za decyzją Samsunga stoi przekonanie o rewolucyjnym rozwoju 5G oraz urządzeń w obrębie IoT. Korzystanie z tego typu rozwiązań powinno być prostsze, bardziej intuicyjny oraz elastyczne jak tylko to możliwe. A temu ma służyć idea Open Source, która nie wymaga tworzenia gett i innych ograniczeń wynikających z zamkniętego kodu. Ma stanowić również panaceum na starzenie się sprzętu.
Oprócz Samsunga w LFN udzielają się takie firmy jak Tencent, Microsoft, LinkedIn, HP Enterprise, Fujitsu, Comcast, China Unicom, Canonical, Baidu, ZTE, Vodafone, Verizon, VMWare, SUSE, Red Hat, Qualcomm, Orange, Nokia, Intel, Huawei, Ericsson, IBM, Cisco oraz Bell.
2 komentarze
-
Pingback: Open 2018 Source | przystajnik
Wolę Samsunga od Apple, ale za telemetrię w Smart TV, wybiorę innego producenta nie z Chin i nie z USA.