Easy File Organizer i inny ładne programy

Vasyl i Maria to spółka małżeńska, która postanowiła podzielić się ze światem swoimi dziełami ułatwiającymi codzienną pracę. Ich Qiplex to komercyjne przedsięwzięcie w ramach którego dystrybuują eleganckie narzędzia do zarządzania plikami, muzyką i przestrzenią dyskową.

Easy File Organizer
Easy File Organizer
Ileż to takich stron można znaleźć w internecie. I podobnych inicjatyw. Jednak prace Vasyla i Marii wyróżniają się konsekwencją stylistyczną, funkcjonalną oraz elastycznym podejściem. Ich programy chociaż płatne (i zamknięte) doskonale mogą uzupełnić zestaw narzędzi do kontrolowania plików. Oraz, co nas najbardziej interesuje, posiadają wersje linuksowe.

Tak właśnie we współczesnym świecie próbują przetrwać utalentowani deweloperzy. Tworząc rzeczy może i niebotycznie rozbudowane, ale z nastawianiem na funkcjonalność. Takim narzędziem jest Easy File Organizer. Program niemal tak oczywisty jak jego nazwa.

Easy File Organizer pozwala nam bowiem zapanować nad tym, co mamy na dysku. Ale w zupełnie odmienny stylu niż ten znany nam do teraz. Program analizuje strukturę wskazanych katalogów pod kątem rozszerzeń, objętości, dat i innych. Następnie możemy przejść do katalogu używając ulubionego menedżera plików i zrobić adekwatne porządki. Brzmi minimalistycznie? Takie samo zastosowanie mają inne programy ze stajnie wspomnianych twórców.

Discographer
Discographer
Na wspomnianej stronie można bowiem zakupić w pakiecie za $29.95 programy do obsługi plików (Easy File Organizer), plików muzycznych (Discographer), Disk Space Saver, Speedy Duplicate Finder, Smart File Renamer, Large File Finder.

Programy są dostępne w wersji demo dla każdego. Oczywiście po zakupie licencji umożliwiają one na wiele więcej. Czy są warte wydania równowartości 120 złotych? na to musimy odpowiedzieć sobie sami. Format AppImage ułatwia nam uruchomienie ich na niemal każdej dystrybucji.
 

1 Response

  1. Ładne.. to faktycznie trzeba przyznać, że autorzy mają pojęcie o usability. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.