EndeavourOS na otarcie łez po Antergosie

Krótko trwała radość z mniejszego zagęszczenia dystrybucji na gigabajt kwadratowy internetu. O ile oczywiście ktoś czerpał radość z faktu zakończenia prac nad dystrybucją Antergos. Ale formuła Arch Linuksa jest na tyle kusząca dla wielu osób, że podjęto próbę utrzymania koncepcji Antergosa przy życiu. Tym razem pod nazwą EndeavourOS.

Antergos z domyślnym GNOME 3
Ta wiadomość ucieszy przede wszystkim zwolenników wspomnianych dystrybucji. EndeavourOS będzie starał się podtrzymać nastrój w jaki wprawił użytkowników Antergos. Błogie zadowolenie z bezproblemowej pracy na Arch Linuksie ułatwi K.I.S.S w pełnym tego słowa znaczeniu oraz gustowny graficzny instalator. Tutaj w początkowych dniach zobaczymy jeszcze Cnchi, ale już niebawem do tej roli zostanie zaadaptowany instalator RebornOS (który stanowi wariację Cnchi). Cały czas do wyboru podczas instalacji będziemy mieli 10 środowisk graficznych. Będą też i zmiany. Przede wszystkim jeżeli chodzi o domyślne środowisko. Do tej roli zostało zaangażowane stare dobre Xfce.

EndeavourOS będzie rozprowadzany pod postacią dwóch obrazów. Stable dla miłośników stabilności i możliwości zainstalowania co najmniej środowiska Xfce bez angażowania internetu (offline). Testing – gdzie na szybko będziemy mogli zapoznać się z aktualnym kierunkiem rozwoju dystrybucji.

Co istotne powstanie nowej społeczności skupionej wokół EndeavourOS uratuje forum i większość materiałów stworzonych do tej pory na potrzeby Antergosa.

Data premiery to 1 lipiec 2019. 

3 komentarze

  1. O ile się nie mylę, to Endeavour ma być tworzony przez lekko inny zespół niż dotychczasowy Antergos, a nowy projekt ma mieć m.in. inną nazwę, dlatego, że uznano, że tamta był i związana i “przynależna” poprzedniemu zespołowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.