Converseen 0.9.7 powraca z wakacji

Poprzednie stabilne wydanie konwertera grafiki Converseen widzieliśmy grubo ponad rok temu. Rok jednak zleciał jak jeden dzień i proszę – oto Converseen 0.9.7.

Converseen 0.9.7
Jeżeli ktoś nie miał do tej pory okazji zapoznać się z tym program, to przypomnijmy. Ten uniwersalny program pozwala na przekształcenie niemal dowolnego formatu graficznego w inny. Ponad sto obsługiwanych rozszerzeń, możliwość skalowania i obracania zdjęć oraz hurtowej zmiany nazwy. Owszem, można by wymagać nieco więcej, ale Converseen jest niewielki, poręczny i wykonuje swoje zadanie bez większej filozofii. Wszystko co musimy zrobić, to wybrać zdjęcia do konwersji, wskazać format, miejsce docelowe, wymiary, ew. schemat dla nowych nazw. I gotowe.

Program w wersji 0.9.7 pomimo powrotu po długich miesiącach nie stanowi momentu przełomowego w rozwoju tego konwertera. Poprawiono większość zgłoszonych błędów, zaktualizowano tłumaczenia. Niemniej, taka pobudka z letargu może dobrze prognozować na przyszłość.

Converseen w wersji dla Ubuntu 18.04 i Minta 19.xx można zainstalować dodając do systemu PPA Highly Explosive:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install converseen

W przypadku Arch Linuksa i Manjaro program niebawem zostanie zaktualizowany w głównym repozytorium:

sudo pacman - Syu converseen 

0

6 komentarzy

  1. W poleceniu „sudo pacman – Syu converseen” należy usunąć spację pomiędzy myślnikiem a Syu 🙂

  2. Oczywiście, ale i tak nie zainstalujemy wersji 0.9.7, albowiem dostępna to 0.9.6.2-7. Jeśli ktoś chce, to niech da znać, bo i 0.9.7 można mieć.

  3. @Salvadhor – Nie wiem gdzie i jak Ci to podrzucić. Ot, po prostu pytanie. Przeglądając Twój blog wydaje mi się, że tematyka ogólnie fotograficzna nie jest Ci obca. Czy jesteś w stanie popełnić tekst nt. – ogólnie – fotografii analogowej do formatu cyfrowego? Jeśli się zbyt lakonicznie wyraziłem i nie wiesz o co chodzi – wiesz gdzie i jak mnie znaleźć.

  4. Tak, wiem o co chodzi. Odwieczne poszukiwanie świętego Graala w fotografii. Postaram się zebrać doświadczenia do kupy i coś wyprodukować. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.