SUSE warte 2,5 miliarda dolarów

Zatrudniający 1400 pracowników na całym świecie open source’owy biznes SUSE trafi w ręce szwedzkiej grupy EQT Partners. I wcale nie jest to powód do zmartwienia lub mrocznych wizji na temat przyszłości produktów SUSE (SLE, SLES, SLED).

Założone w 1992 roku w Niemczech SUSE to jedna z najstarszych komercyjnych inicjatyw zbudowanych wokół Linuksa. Od początku nastawiona na wsparcie dla dużych przedsiębiorstw zyskała stosowną uwagę większych graczy, co spowodowało, że w 2003 do gry włączył się Novell, który kupił SUSE za 120 milionów dolarów. W 2010 roku Novell został przejęty za 2,2 miliarda dolarów przez The Attachmate Group (z błogosławieństwem Microsoftu, który zyskał dzięki temu niemal 800 patentów Novella). W 2014 roku amerykańskie Attachmate zostało wcielone w brytyjską firmę Micro Focus. Koszt tego połączenia to równe 1,2 miliarda dolarów. I wreszcie po latach tułaczki SUSE finalnie trafi do szwedzkiego EQT Partners za 2,5 miliarda dolarów.

Osobom nie znającym kulisów egzystowania SUSE w ramach Micro Focus ciężko ocenić na ile była to egzystencja autonomiczna. Jednak dyrektor generalny Nils Brauckman widzi w zmianie właściciela możliwość do całkowitego uniezależnienia SUSE i szybszego rozwoju.

SUSE Linux może pochwalić się masowymi wdrożeniami w bankach, na uniwersytetach, instytucjach rządowych i innych. Są to zatem wdrożenia na tyle kluczowe, że firma wystosowała zapewnienia co do ciągłości wsparcia i braku zagrożenia dla klientów ze strony tytułowego przejęcia.

Cały proces ma się dopełnić na początku 2019 roku.  

1 Response

  1. > I wreszcie po latach tułaczki SUSE finalnie trafi do szwedzkiego EQT Partners za 2,5 miliarda dolarów.

    Finalnie? prorok czy co? To tak jak z GaduGadu – też znów zmieniło właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.