Dzień Dziecka przełożony na 4 czerwca, czyli Linux Mint 19 Beta

Ręka w górę, kto przestępując z nogi na nogę czeka na najnowsze wydanie Linux Mint 19 Tara? Otóż to, dla sporej części społeczności to najbardziej wyczekiwany moment w historii współczesnej, obok pojawienia się Ubuntu 18.04 LTS.

Linux Mint 18.3 Sylvia
Według najświeższych doniesień z obozu twórców Minta, wszystkie trzy wydania (Cinnamon, MATE, Xfce) są aktualnie testowane. Pierwszej publicznej wersji Beta możemy spodziewać się w poniedziałek, 4 czerwca. Tym razem faza beta potrwa nieco dłużej i przez cały miesiąc zbierane będą informacje na temat zauważonych niuansów i błędów. Wszystko po to, aby do końca czerwca projekt nabrał odpowiedniego blasku chwały i stabilności.

Cały proces wymaga nieco więcej skupienia i uwagi z racji tego, że spore połacie kodu źródłowego zostały przepisane do Pythona 3, gksu została zastąpione przez pkexec. MATE rozpoznaje wyświetlacze HiDPI automatycznie, temat graficzny został przepisany do GTK+3.22 i różni się znacznie od poprzedniego w GTK+3.18. Mint-Y awansował na domyślny temat dystrybucji a środowisko Cinnamon 3.8 wciąż jeszcze dojrzewa.

Innymi słowy Linux Mint 19 jako inicjator nowej serii musi nabrać więcej szlachetności. A pomóc możemy w tym my wszyscy, przystępując do programu Beta i zgłaszając wszystkie napotkane usterki. 

0