Koniec epoki – Linux Journal 1994 – 2017

Czy pamiętacie, co robiliście w marcu 1994 roku? To właśnie wtedy upubliczniono kernel 1.0, a Phil Hughes oraz Bob Young powołali do życia Linux Journal. Niestety, magazyn który do roku 2011 był wydawany w formie papierowej a do listopada 2017 w formie elektronicznej po 23 latach kończy swoją podróż.

Ostatnie wydanie Linux Journal, November 2017
Wydawnictwo to przeszło długą drogę od hermetycznych technikaliów połowy lat 90, przez przystępną publicystykę aż po uwikłanie w teorie spiskowe. W 2014 roku okazało się bowiem, że czytelnicy Linux Journal są klasyfikowani przez system XKeyscore i amerykańskie NSA jako… Groźni ekstremiści. Koniec końców magazyn który nigdy nie celował w masowego odbiorcę, po 23 latach i przeróżnych perturbacjach, dotarł do momentu w którym… Mówiąc kolokwialnie – zabrakło kasy na dalszą działalność. W związku z dość gwałtownym charakterem zakończenia działalności, aktualni subskrybenci otrzymają w zamian sześć kolejnych wydań magazynu Linux Pro. Oprócz tego czeka na nich archiwum wszystkich artykułów z okresu 1994 – 2017. Inni mogą zakupić to archiwum (HTML) w cenie 11.99 dolarów.

Co ciekawe, przyszłość Linux Journal nie jest definitywnie przekreślona. Wszystko zależy od tego, czy ktoś postanowi wykupić tytuł, zapłacić długi i bieżące koszty utrzymania oraz wskrzesić cykl wydawniczy. Carlie Fairchild nadal oczekuje poważnych ofert w tej kwestii. 

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.