przystajnik

Przeciągaj się aktywnie z Stretchly 0.11.0

Czasy kiedy można było konkurować z kolegami kto dłużej wysiedzi przy komputerze minęły bezpowrotnie. Gdyby ktoś miał jednak wątpliwości i zapominał, że podczas pracy przed monitorem należy też wykonywać przerwy, to Stretchly przypomni mu o tym. W bardzo elegancki sposób.

Przerwa!

Koncepcja programu nie jest może odkrywcza, bo znamy już kilka innych „przypominajek” mobilizujących nas do ruchu po przesiedzeniu jakiegoś czasu przy komputerze. Stretchly wyróżnia się jednak pewną cechą o której poniżej. Sam program jest multiplatformowy dzięki karkołomnej decyzji o wykorzystaniu Electrona. Jednak jeżeli ktoś od razu zakłada, że program przez to jest ciężki i pożera całą pamięć naszej maszyny, to się mile zdziwi. Owszem, po uruchomieniu Stretchly potrzebuje około 90MB do swojego funkcjonowania, ale ładnie komponuje się z zasobnikiem systemowym i cieszy oko ogólną estetyką interfejsu. A znajdzie tutaj takie standardy jak mikro przerwy, które wybudzą nas ze stanu odrętwienia co określony interwał czasu i podsuną propozycję ćwiczenia. Oczywiste są również dłuższe przerwy które wydarzą się co N-tą mikro przerwę. W ustawieniach programu możemy określić ile mają trwać mikro i normalne przerwy, co jakiś czas mają występować i czy możemy je pominąć. Osoby którym naprawdę zależy na zdrowiu na pewno nie zaznaczą tej opcji.

Ustawienia

Poza tym program oferuje kilka schematów kolorystycznych, dźwiękowych oraz ciekawostek na temat zdrowia, pomysł na ćwiczenia, itp. Możemy te sugestie oczywiście wyłączyć, jak również to, czy blokada „zdrowotna” ma zająć nam pełen ekran, czy mają pojawić się powiadomienia, itp. Należy również pamiętać, że w zasobniku systemowym znajdziemy odpowiednią ikonę za pomocą której wywołamy ustawienia i inne.

No dobrze, wygląda to wszystko niemal tak jak i w innych projektach. Ale co ujmuje w Stretchly to ilość dostępny paczek przygotowanych przez autora. Na Githubie znajdziemy zarówno paczki deb, jak i rpm, pacman, AppImage, freebsd, dmg, exe i oczywiście źródła. Można? Można.

Post navigation

Translate »