Cerebro 0.3.0

Chyba niemal każdy fan marvellowskich komiksów marzył kiedyś o posiadaniu super mocy super bohaterów. A co powiecie na początek na posiadanie super ustrojstwa? Program Cerebro świadomie lub nie nawiązuje do wiele mogącego narzędzia z serii X-Men i w naszym przypadku może posłużyć do niebywale efektywnego wydawania poleceń naszemu komputerowi oraz uzyskiwania odpowiedzi na frapujące nas pytania. Wszystko w obrębie jednego okna.

Cerebro 0.3.0
Po pierwszym uruchomieniu można trudno oprzeć się wrażeniu mocnego wpływu i inspiracji znanego z macOS programu Spotlight lub Alfred. Również pod Linuksem istnieją rozwiązania podobnego przeznaczenia – Synapse, Kupfer, Ulauncher, GNOME Do. Jednak Cerebro bije je wszystkie na głowę zestawem swoich funkcji oraz łatwością przyswajania nowych. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu w zasadzie wszystko co musimy zrobić to zacząć pisać o co nam chodzi – program sam się domyśli i podsunie nam odpowiednie rozwiązania. Jakie? O to zatroszczą się już odpowiednie wtyczki programu, a jest ich co nie miara. To nie tylko wyszukiwanie ciągu znaków na konkretnych serwisach WWW, ale i kalkulator, wykonywanie poleceń, zabijanie procesów, konwersja stref czasowych, waluty, zamiana Hex w RGB i odwrotnie, skracanie URL i wiele, wiele innych.

Program po uruchomieniu lokuje się w zasobniku systemowym (można to wyłączyć), a domyślnie przywołamy go klawiszem control + space. W ustawieniach programu można zmienić to zachowanie jak i inne niuanse – w tym zainstalować dodatki wprost z repozytorium Github.

Czujni użytkownicy zapytają zapewne jaka jest cena tej niesamowitej wygody? To prawda, Cerebro ma drobny mankament. Wystarczy po jego uruchomieniu sprawdzić listę procesów i ile potrafi zjeść naszej pamięci RAM. To oczywiście wynik wykorzystania technologii Electron i po prostu musimy mieć albo dużo pamięci albo desperacko potrzebować możliwości Cerebro.

Instalowanie programu też nie jest jakimś dziełem sztuki. Musimy po prostu z Githuba pobrać paczkę stosowną dla naszego systemu, a następnie dwukliknąć na niej.  

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.