Akiee 0.0.4 i wszystko po kolei

Codzienność obarcza nas tyloma obowiązkami, że gdy przychodzi do ich usystematyzowania, najbardziej ludzkim odruchem jest panika. Z każdej strony piętrzą się daty spotkań, wizyt, terminów, zobowiązań, obietnic i wszystkiego co powoduje, że odechciewa się nam rano wstawać z łóżka. Dlatego rozwiązania są dwa – zatrudnienie sekretarki lub zainstalowanie odpowiedniego programu. Takiego choćby jak Akiee 0.0.4.

Akiee 0.0.4
Po powyższym wstępie Akiee może się nam jawić w wyobraźni jako wyspecjalizowany kalendarz z terminarzem spotkań i przypominaniem o ich terminach. Jego natura jest jednak nieco bardziej przyziemna. To wyspecjalizowany edytor TODO z obsługą znaczników markdown. Każde z zadań może mieć określony status (Todo, Doing oraz Done), określoną datę, podręczne notatki na temat danej czynności, specjalne etykiety oraz przypisanie do jakiegoś projektu. Co jest ciekawe i jednocześnie mocno sympatyczne, Apiee nie zapisuje naszych zadań do bazy danych, a do zwykłego pliku tekstowego okraszonego znacznikami markdown. Tym samym jego przenoszenie lub trzymanie w chmurze nie stanowi żadnego problemu. Problemu nie powinno stanowić również ręczne poprawianie tego pliku (o ile zachowamy składnię tagów markdown). Niewielką a jednak pożyteczną funkcją jest ręczne ustalanie priorytetów dla zadań. Nie musimy w tym celu zmieniać priorytetu lub dat, a jedynie odpowiednio poukładać zadania na liście.

Oczywiście dostępna jest opcja przeszukiwania naszych zadań, ekran początkowy programu informuje nas o podręcznych skrótach klawiszowych, a plik z notatkami możemy zapisywać i odczytywać z dowolnego miejsca (w tym także i z chmury). Przy tym wszystkim programik zachęca nas czytelnym interfejsem i nieskomplikowaną obsługą. Znajdziemy tutaj bowiem zaledwie kilka przycisków. Czy to wystarczy, aby zapanować nad szumem informacyjnym? Niektórym osobom zapewne tak.

Repozytorium z którego możemy pobrać paczkę deb albo appimage (lub źródła) dla naszego Linuksa znajduje się pod tym adresem.

0

6 komentarzy

 1. Fajne.
  Właśnie:
  Planuję swój czas w kalendarzu Thunderbird (kalendarz i zadania). Zna ktoś coś dobrego,jakiś inny program do tego (PIM) – (oprócz konta google,też używam tego,ale jeszcze w całości się nie przeniosłem)?
  To co ma robić ten program,to:
  Zadania,z możliwością powiadamiania o procencie wykonania,możliwość dołączania załączników
  Wydarzenia (daty) w kalendarzu,z możliwością przypomnienia na telefon
  ??
  PS:Ten cały Kontact z Plasma byłby wymarzony,gdyby działał i można by było łatwo zrobić backup.No zobaczymy,co z tym Cube (czy Kube) będzie….

 2. Jak nagrać pod Linuksem na usb-iso Windowsa 10, poprawnie pod uefi? Dodam że żadne programy Linusowe nie radzą sobie z plikiem iso windowsa. Wyskakuje mi tylko:
  missing operating system no bootable device insert boot disk and press any key

 3. tomekk nie wiem po co mnie tam kierujesz, jak to programy do tworzenia obrazu ISO z Windowsem na USB mają problem. Dystrybucje Linuksowe dobrze nagrywają na USB, nawet pod uefi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.