przystajnik

XnView MP 0.82 bez kompromisów

Choć XnView MPpozostaje projektem zamkniętym, to nie można mu odmówić optymistycznego tempa rozwoju i konsekwencji w poczynaniach którym wykazuje się Gougelet Pierre-Emmanuel – czyli autor programu. Właśnie co ogłoszona wersja 0.82 to po raz kolejny taka ilość poprawek i udogodnień, że ręce same składają się do braw. Choć trzeba uczciwie przyznać, nie jest to wydanie przełomowe, gdyż nowych funkcji jak na lekarstwo.

XnView MP 0.82

XnView MP 0.82

Osobom które poszukiwały konkretnego programu do konkretnego przeglądania, magazynowania i obróbki zdjęć (wstępnej) projektu XnView MP nie trzeba przedstawiać. Z pewnością już go używają. Obsługa 500 formatów graficznych, obróbka wsadowa, obsługa kolekcji, albumów, tagów i edycja EXIF i wiele innych cech sprawiają, że XnView MP jest obecnie najbogatszą w funkcje przeglądarką dla wszystkich systemów operacyjnych. Na dodatek, w wersji 0.82 oprócz całych hord poprawionych błędów znajdziemy:

Changelog 0.82:

943: [Requests] Edit GPS – resolved.
929: [Requests] EXIF GPS direction
908: [Requests] WebP 0.5.1
925: [Requests] affinity photo format
909: [Requests] Auto image size setting
827: [Requests] Better update dialog
898: [Requests] Open all in context menu
889: [Requests] LockZoomFlag to not keep LockZoom

Nie są to może jakieś rewolucyjne zmiany, a jedynie ukłony w stronę zapytań ze strony użytkowników. Edycja GPS, obsługa WebP 0.5.1, automatyczne wymiarowanie obrazu, „Otwórz wszystkie” w menu kontekstowym, itp. To jedynie proste dodatki, ale umilające pracę z programem.

XnView MP 0.82 w wersji dla Ubuntu 14.04/16.04, Mint 17.xx/18.xx zainstalujemy wprost z repozytorium Highly Explosive:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install xnview

Użytkownicy Arch Linuksa i Manjaro (oraz pochodnych) muszą zajrzeć do repozytorium AUR:

yaourt -S xnviewmp
 

Post navigation

Translate »