Converseen 0.9.5.1 i przeobrażenie dzięki Qt5

Po niepokojąco długim okresie nieaktywności pojawiło się nowe wydanie konwertera grafiki Converseen 0.9.5.1. Na szczęście nieaktywność była tylko pozorna, gdyż baczni obserwatorzy mogli podglądać na Githubie zachodzące w programie zmiany. A ostatnie kilka miesięcy zajęło autorowi przeportowanie projektu do standardów Qt5.

Converseen 0.9.5.1
Converseen 0.9.5.1
Wobec konwerterów graficznych mamy proste wymagania – oczekujemy, że prosto i szybko przetworzą jeden format graficzny w drugi. Converseen spełnia ten warunek, bo nie dość, że jego obsługa jest intuicyjna, to program imponuje liczbą obsługiwanych formatów. Dzięki wykorzystaniu ImageMagick Converseen rozpoznaje ich ponad 100 odmian, w tym DPX, EXR, GIF, JPEG, JPEG-2000, PhotoCD, PNG, Postscript, SVG, TIFF i tak dalej. Do tego dochodzą takie funkcje jak zmiana wymiarów obrazów, jego obracanie i odbijanie, zmiana nazwy oraz miejsce zapisu plików wynikowych. Jedną z ciekawszych funkcji tego programu jest też dzielenie wskazanego pliku PDF na pojedyncze strony / obrazy.

Jak już wspomniałem, w wydaniu 0.9.5.1 zobaczymy jedynie nowy wystrój programu osiągnięty dzięki przepisaniu całość pod Qt5. Uzupełniono również tłumaczenie dla kilku języków.

Jeżeli zależy nam na zdopingowaniu twórcy Converseen, to w menu Help znajdziemy przycisk przekierowujący do Flattr lub bezpośredniej dotacji za pośrednictwem Paypal.

Instalacja programu to kwestia dodania odpowiedniego PPA – oczywiście dla dystrybucji Ubuntu 16.04/14.04 i Mint 18.xx/17.xx:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install converseen

Użytkownicy Manjaro oraz Arch Linuksa mogą skorzystać z głównego repozytorium:

sudo pacman -S converseen 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.