przystajnik

Ubuntu z NoNotifications – nie przeszkadzać

Są osoby, których wielogodzinnych odgłos młota pneumatycznego pobudza wręcz do twórczego działania. Są jednak i wrażliwcy którym plan dnia rozbija w drobny mak mucha latająca po mieszkaniu. Dla tego drugiego gatunku użytkowników komputera został stworzony program NoNotifications, który pozwala zachować resztki godności podczas tak dewastującego zdarzenia, jak wyskakujące od czasu do czasu powiadomienia na pulpicie naszego Ubuntu.

Niewiele w tym finezji, ale działa

Niewiele w tym finezji, ale działa

NoNotifications stanowi kompromis pomiędzy całkowitym wyciszeniem komunikatów ze strony systemu, a wyciszaniem ich tylko wtedy, gdy chcemy. Zamiast za każdym razem biegać po opcjach systemu, możemy dokonać tego zabiegu klikając w odpowiedni aplet (indykator) na górnym panelu. Prosto i skutecznie. Wszystko co musimy zrobić po zainstalowaniu NoNotifications to go uruchomić (Dash -> NoNotifications).

Prawdę mówiąc ascetyczna forma tego indykatora (wyłącz/włącz) aż się prosi o kolejne rozwinięcia – np. blokowanie samego dźwięku lub pozostawienie dźwięku bez wyświetlania okna z informacjami, a to wszystko w połączeniu z historią powiadomień.

Dodatek możemy zainstalować w Ubuntu 14.04/16.10/16.04 po dodaniu do systemu następującego PPA:

sudo add-apt-repository ppa:vlijm/nonotifs
sudo apt-get update
sudo apt-get install nonotifs

Post navigation

Translate »