Niepozorne PhotoCollage 1.4.0

Aktualizacji doczekał się sympatyczny programik PhotoCollage, za pomocą którego stworzymy nie mniej urokliwe kolaże z wybranych przez nas zdjęć. Co prawda wszystko opiera się na kwadraturze prostokąta (i vice versa), ale efekty i tak są na tyle ciekawe, że z powodzeniem mogą posłużyć nam do stworzenia poważniejszych plakatów, banerów i tak dalej – dla programu nie stanowi żadnych przeszkód zapisanie finalnego obrazu w wymiarach pozwalających na wydruk A4/A3 i wyżej.

PhotoCollage w akcji
PhotoCollage w akcji
PhotoCollage stawia na wysoce rozwiniętą automatykę i wszystko co potrzebujemy zrobić w tym programie, to ustawić rozmiar wyjściowego obrazu, kolor ramki i jej grubość oraz wybrać zdjęcia. I to wszystko. Sprytne algorytmy samodzielnie dopasują zdjęcia do strony, rozmieszczą je i wyrównają. Nam pozostanie ewentualna zamian zdjęć miejscami (prawy przycisk myszy), usunięcie niepasującego zdjęcia (krzyżyk na obrazie) lub wygenerowanie nowego układu (górny pasek).

I w zasadzie to wszystko. Pomiędzy generowanymi układami możemy przemieszczać się za pomocą przycisków ze strzałkami, a całość zapisujemy w pożądanym formacie (png, jpeg, webp, tiff, ppm i kilka innych).

Aby zainstalować program w Ubuntu 14.04/15.10/16.04, Mincie 17.xx i pochodnych, wykorzystujemy repozytorium Highly Explosive:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install photocollage

Użytkownicy Manjaro i Arch Linuksa program w odnowionej wersji znajdą w repozytorium AUR.

yaourt -S photocollage 

3 komentarze

  1. Programik mocno ograniczony. Brakuje przede wszystkim opcji zapisania kolażu w jakimś natywnym formacie aby po jakimś czasie można było do niego wrócić i coś nieznacznie zmienić. Po drugie przydałaby się możliwość korygowania kadrów bo często ucina zdjęcia w złym miejscu (przycięte głowy i t.p.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.