Pamiętajcie o Rapid Photo Downloader 0.4.11

Pobieranie kadrów z kart pamięci to zadanie któremu potrafi sprostać już większość programów do obróbki zdjęć. Niemniej, Rapid Photo Downloader to narzędzie na tyle skuteczne i konfigurowalne, że nieomal bezkonkurencyjne w swojej kategorii. Jego rozwój ma jednak dość specyficzny i wypadkowy charakter – od poprzedniej wersji minęło już niemal półtora roku. Teraz Rapid Photo Downloader 0.4.11 ukazał się… i w sumie tyle w nim efektu wow. Zmian jak na lekarstwo i jedyne czym możemy się zachwycać, to poprawa kompatybilności ze współczesnymi systemami. Ale bez obaw, autor nas jeszcze zaskoczy.

rapidphoto
Rapid Photo Downloader 4.10
Lista zmian jest krótka, zatem krótko o niej:

  • Updated Brazilian, Catalan, Croatian, Czech, German, Japanese, Norwegian, Polish, Portuguese and Swedish translations,
  • Fixed crash on systems using the library Pillow 3.0,
  • Updated AppData file.

Tu nawet nie ma czego tłumaczyć. Poza tym funkcjonalność programu nie zmieniła się ani o jedną funkcję. Nie oznacza to jednak, że coś jest nie tak z Rapid Photo Downloaderem. To nadal najbardziej intuicyjne narzędzie do zorganizowanego przenoszenia i katalogowania naszych zbiorów. Program pozowala na określenie co, gdzie i według jakiego schematu chcemy skopiować, przenieść i nazwać. Nic dodać nic ująć, a tylko odpowiednio skonfigurować bogate opcje tego narzędzia.

rapid
Rapid Photo Downloader Next
Na tym jednak nie koniec. Brak wyraźnych ruchów w obecnej wersji nie oznacza zamierania rozwoju tego projektu. Autor aktywnie poszukuej nowych form wyrazu i zaproponował niedawno swoje przemyślenia co do dalszego rozwoju Rapid Photo Downloadera, jak też wyglądu jego interfejsu. Jest to jednocześnie zaproszenie do dyskusji każdego, kto ma do powiedzenia coś konstruktywnego w zakresie rozwoju tego programu. Stawką jest jeszcze lepsza funkcjonalność programu, ułatwienia w tworzeniu nazw kodowych dla grupy zdjęć, ich rozmieszczeniu, itp.

Aby skorzystać z obecnej wersji, w przypadku Ubuntu 14.04/15.04/15.10, Minta 17.x i pochodnych należy:

sudo add-apt-repository ppa:dlynch3/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install rapid-photo-downloader

Program znajdziemy również w głównym repozytorium Arch Linuksa i Manjaro:

sudo pacman -S rapid-photo-downloader 

2 komentarze

  1. Brakuje mi dwóch rzeczy: możliwości importu RAW i JPG do oddzielnych
    folderów i pamięci pobranych plików. Być może nie potrafię tego znaleźć.
    Poza tym prawie ideał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.