przystajnik

Przewodnik po promocjach – SteamDB

Jeszcze do 21 czerwca bieżącego roku potrwa wielka letnia wyprzedaż na popularnym Steamie. Jest ona przeprowadzana na tak masową skalę, że największym problemem jest odnalezienie w gąszczu promocyjnych tytułów tych, które nas zainteresują. Dlatego warto wspomóc się odrobiną techniki i automatyki w wydaniu serwisu, który wyśledzi za nas atrakcyjne oferty dla naszego systemu.

steamdb

SteamDB

Całą sytuacja z akcją na Steamie nie byłaby może tak uciążliwa, gdyby nie fakt kwoty przecen (od 50% do 90%), setek tytułów objętych taką zniżką i ogólną sporą liczbą tytułów (ok. 1240 gier) dla Linuksa, przez które trzeba się przedzierać w poszukiwaniu satysfakcjonującej nas ceny. SteamDB powstał właśnie w celu ułatwienia życia wszystkim złaknionym nowości, ale jednocześnie rozważnym w gospodarowaniu zasobami swojego portfela.

Korzystanie ze wspomnianego dopalacza dla Steama jest banalnie proste. Na głównej stronie określamy interesujący nas typ gier, platformę oraz walutę. Po chwili otrzymamy listę podzieloną na Daily Deals (oferta dnia), Franchise (franczyza), Default (domyślne promocje), Special Promotion (specjalne promocje) oraz Weeklong Deals (oferta tygodniowa).

Oczywiście SteamDB jest użyteczne nie tylko podczas obecnej promocji letniej, ale przez cały czas jako źródło czytelnej listy promocyjnych tytułów – często takich, o istnieniu których nawet nie wiedzieliśmy.

Potem pozostaje tylko zsumować wybrane pozycje… 55 gier po 1 – 4 euro każda… Umpf…  

Post navigation

3 comments for “Przewodnik po promocjach – SteamDB

 1. 16 czerwca, 2015 at 16:19

  Czym ta strona się różni od sortowania na Steam? Powiedział bym, że na Steam jest nawet więcej możliwości zaœężenia wyszukiwania 😉

 2. 19 czerwca, 2015 at 15:17

  Oj, różni się – przynajmniej ja na SteamDB szybciej i dokładniej wynajduję gry, o których istnieniu nie wiedziałem 🙂

 3. gburcz
  19 czerwca, 2015 at 16:48

  „największym problemem jest odnalezienie w gąszczu promocyjnych tytułów” no nie róbmy sobie jaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »