Evolve OS nie może być OS

Choć dzień śmiesznych lub głupich żartów już za nami, to jednak nie wszystkie z nich chcą zniknąć z naszej rzeczywistości. Niestety, twórcy Evolve OS z koperty i listu jaki otrzymał nie wyskoczył pajacyk z okrzykiem „prima aprilis”, lecz notka nawołująca do zmiany nazwy projektu, z racji naruszenia przez nią znaku towarowego zastrzeżonego w Wielkiej Brytanii. I nie chodzi bynajmniej o samo Evolve, a o szeroko używany dodatek OS.

evolveos
Evolve OS
Sprawa jest jak najbardziej poważna i urzędowa, gdyż wspomniane OS jest zarejestrowanym znakiem towarowym w UK, przez The Secretary of State for Business, Innovation and Skills. Sprawa dotyczy oczywiście używania zastrzeżonego znaku towarowego w obrębie granic UK. Ponieważ nikt nie lubi biurokracji, a deweloperzy linuksowi mają ciekawsze zajęcia, niż dochodzenie swoich racji w sądach przeróżnej instancji, Ikey Doherty zaapelował na profilu na G+ do wymyślenia nowej nazwy dla Evolve OS – już bez tego nieszczęśnego dodatku OS.

Wbrew pozorom zmiana nazwy projektu to również niemałe zamieszanie. Zmienić się musi domena, profile społecznościowe projektu i wiele innych elementów. Taki klimat…

0

6 komentarzy

  1. Myślę, że na takie patenty jest metoda i nie trzeba wiele zmieniać. Ja bym dał evolve-os, evolve.os, evolveOS, albo po prostu evolve. Tak jak piszesz taka zmiana to spore zamieszanie i promocyjny zgrzyt. Dlatego nie powinni zbyt wiele zmieniać.

  2. Czy ktoś w to uwierzył?? OS – Operating system
    Co z elementary OS, Chrome OS, Steam OS i całą resztą??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.