przystajnik

Evolve OS nie może być OS

Choć dzień śmiesznych lub głupich żartów już za nami, to jednak nie wszystkie z nich chcą zniknąć z naszej rzeczywistości. Niestety, twórcy Evolve OS z koperty i listu jaki otrzymał nie wyskoczył pajacyk z okrzykiem „prima aprilis”, lecz notka nawołująca do zmiany nazwy projektu, z racji naruszenia przez nią znaku towarowego zastrzeżonego w Wielkiej Brytanii. I nie chodzi bynajmniej o samo Evolve, a o szeroko używany dodatek OS.

evolveos

Evolve OS

Sprawa jest jak najbardziej poważna i urzędowa, gdyż wspomniane OS jest zarejestrowanym znakiem towarowym w UK, przez The Secretary of State for Business, Innovation and Skills. Sprawa dotyczy oczywiście używania zastrzeżonego znaku towarowego w obrębie granic UK. Ponieważ nikt nie lubi biurokracji, a deweloperzy linuksowi mają ciekawsze zajęcia, niż dochodzenie swoich racji w sądach przeróżnej instancji, Ikey Doherty zaapelował na profilu na G+ do wymyślenia nowej nazwy dla Evolve OS – już bez tego nieszczęśnego dodatku OS.

Wbrew pozorom zmiana nazwy projektu to również niemałe zamieszanie. Zmienić się musi domena, profile społecznościowe projektu i wiele innych elementów. Taki klimat…

Post navigation

Translate »