przystajnik

Evolve OS nie może być OS

Choć dzień śmiesznych lub głupich żartów już za nami, to jednak nie wszystkie z nich chcą zniknąć z naszej rzeczywistości. Niestety, twórcy Evolve OS z koperty i listu jaki otrzymał nie wyskoczył pajacyk z okrzykiem „prima aprilis”, lecz notka nawołująca do zmiany nazwy projektu, z racji naruszenia przez nią znaku towarowego zastrzeżonego w Wielkiej Brytanii. I nie chodzi bynajmniej o samo Evolve, a o szeroko używany dodatek OS.

evolveos

Evolve OS

Sprawa jest jak najbardziej poważna i urzędowa, gdyż wspomniane OS jest zarejestrowanym znakiem towarowym w UK, przez The Secretary of State for Business, Innovation and Skills. Sprawa dotyczy oczywiście używania zastrzeżonego znaku towarowego w obrębie granic UK. Ponieważ nikt nie lubi biurokracji, a deweloperzy linuksowi mają ciekawsze zajęcia, niż dochodzenie swoich racji w sądach przeróżnej instancji, Ikey Doherty zaapelował na profilu na G+ do wymyślenia nowej nazwy dla Evolve OS – już bez tego nieszczęśnego dodatku OS.

Wbrew pozorom zmiana nazwy projektu to również niemałe zamieszanie. Zmienić się musi domena, profile społecznościowe projektu i wiele innych elementów. Taki klimat…

Post navigation

6 comments for “Evolve OS nie może być OS

 1. icywind
  2 kwietnia, 2015 at 14:36

  Pogrzało ich.

 2. Inter
  2 kwietnia, 2015 at 17:35

  Myślę, że na takie patenty jest metoda i nie trzeba wiele zmieniać. Ja bym dał evolve-os, evolve.os, evolveOS, albo po prostu evolve. Tak jak piszesz taka zmiana to spore zamieszanie i promocyjny zgrzyt. Dlatego nie powinni zbyt wiele zmieniać.

 3. clfapujc
  2 kwietnia, 2015 at 18:30

  Evolve O.S.
  Może być? Obejdzie się bez zmian nazw domen i profili.

 4. Komhir
  2 kwietnia, 2015 at 19:31

  Czy ktoś w to uwierzył?? OS – Operating system
  Co z elementary OS, Chrome OS, Steam OS i całą resztą??

 5. icywind
  2 kwietnia, 2015 at 20:57

  Google i Valve nie tkną bo stać ich na prawników, takie realia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »