HandBrake 0.10.1

Historia nie zna wielu przypadków, gdy niepozorna zmiana w numeracji programu i podobnie skromna lista zmian wnosi tak wiele do jakości pracy z programem. Konwerter wideo HandBrake 0.10.1 różni się od wersji 0.10 tylko i wyłącznie poprawionymi błędami i aktualizacją kodeka x265 do wersji 1.5. Tylko tyle i aż tyle, bowiem program zyskuje dzięki temu na stabilności oraz szybkości działania.

handbrake
HandBrake 0.10.1
Cóż można więcej dodać. HandBrake 0.10.1 to nadal świetny i wielofunkcyjny konwerter wideo, rozpoznający całe mnóstwo formatów wideo: MP4(.M4V), .MKV, H.264 (x264), MPEG-4, MPEG-2 (libav), Theora (libtheora), AAC, CoreAudio AAC/HE-AAC (OS X), MP3, Flac, AC3, Vorbis, AC-3, DTS, DTS-HD, AAC.

Autor postanawia również walczyć z przeciągającym się nieraz niemal do roku cyklem wydawniczym. Wynikiem tego jest obecne wydanie „naprawcze” i przejściowe. Nowe funkcje w HandBrake nadal zostają zarezerwowane dla głównych i znaczących zmian w numeracji (1.0), ale częstotliwość wersji pośrednich będzie większa niż do tej pory.

Aby zainstalować program w wersji dla Ubuntu 14.04/14.10, Mint 17.1 i pochodnych, należy dodać PPA:

sudo add-apt-repository ppa:stebbins/handbrake-releases
sudo apt-get update
sudo apt-get install handbrake-gtk

Właśnie tak jak zostało napisane – handbrake-gtk. Samo handbrake zainstaluje nam starą wersję programu z głównego repozytorium.

Dla Manjaro i Arch Linuksa wykorzystujemy główne repozytorium:

sudo pacman -S handbrake

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.