Terminal pogryzł człowieka: ninvaders

Sporej części społeczeństwa tekstowy terminal kojarzy się z nudą, siermiężną mową pisaną oraz niezrozumiałymi zestawami liter (pozostałej części społeczeństwa terminal nie kojarzy się w ogóle z niczym). Jednak nie jest prawdą, że w terminalu bywa nudno. Oprócz fascynującego kompilowania źródeł, pisania skryptów, tekstowego zarządzania zasobami maszyny, możemy sobie najzwyczajniej również pograć. I jeżeli mamy czasu akurat tylko tyle, co na szybką rozgrywkę, to gra ninvaders będzie jak znalazł.

Ninvaders to nic innego jak tekstowa wariacja nieśmiertelnego Space Invaders. W sam raz na przeczekanie trwającej w tle kompilacji lub innych zajmujących nieco czasu automatycznych zadań. Koncepcja gry nie wymaga chyba dogłębniejszego wyjaśniania, po prostu – alby my, albo obcy. Ninvaders znajdziemy w repozytoriach niemal wszystkich dystrybucji, a przy jej uruchomieniu możemy podać parametr „-l numer”, gdzie numer określa stopień trudności (od 0 do 9).

Ninvaders #1
Ninvaders #1
ninvaders
Ninvaders #2

~$ ninvaders -h
*** nInvaders 0.1.1
*** (C)opyleft 2k2 by Dettus
*** dettus@matrixx-bielefeld.de
Additional code by Mike Saarna,
Sebastian Gutsfeld -> segoh@gmx.net,
Alexander Hollinger -> alexander.hollinger@gmx.net and
Matthias Thar -> hiast2@compuserve.de
Usage: nInvaders [-l skill] [-gpl]
  where -l 0=NIGHTMARE
     -l 1=okay
     -l 9=May I play daddy?!
     -gpl shows you the license file

Ta prosta gierka nie wyczerpuje oczywiście kwestii rozrywki w terminalu, niemniej inne bardziej zaawansowane tytuły mogą przykuć nas przed ekranem na długi godziny. Ale o tym za jakiś czas. 

0

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.