przystajnik

Polowanie z 4k Video Downloader 3.4.5

Choć minęły już czasy ambitnego archiwizowania internetu na naszych twardych dyskach, to czasem zachodzi konieczność pobrania zawartości (np. do celów edukacyjnych) z jakichś coraz mniej przystępnych serwisów. Najpopularniejszym obecnie miejscem skąd możemy czerpać legalnie przeróżnego rodzaju wideo i audio jest Youtube. I to właśnie Youtube jest terenem łowieckim dla 4k Video Downloadera, programu który pozwala nam pobierać na lokalne nośniki wybrane klipy wideo/audio.

4kvideodownloader

4k Video Downloader 3.4.5

4k Video Downloader posiada prosty w użyciu interfejs, gdzie za pomocą kilku kliknięć i paru opcji załatwimy nasze sprawy na YouTube, Vimeo, SoundCloud, Flickr, Facebook oraz DailyMotion. Wystarczy skopiować link do wideo, wkleić go w programie i w nowym oknie określić, jaka jakość wideo nas interesuje (od 720p do 240p), format pobranego materiału (mp4, mkv, flv, 3gp). Alternatywnie, możemy polecić wydobycie samej zawartości audio jak też określić ręcznie miejsce, gdzie zostanie zapisana pobrana zawartość. I gotowe.

Program posiada oczywiście preferencje, w których możemy określić jak bardzo zależy nam na pobieranej treści z YT – czyli wybrać w ilu wątkach ma zostać uruchomione pobieranie. Tam też określimy czy chcemy od razu osadzić ew. napisy w pliku wideo, ustawić proxy (jeżeli treść jest niedostępna dla naszej lokalizacji) i kilka innych błahostek.

Teraz łyżka dziegciu – program jest niestety zamknięty, jak też wymaga wykupienia licencji jeżeli planujemy pobieranie całych kanałów lub list odtwarzania. Cena jest umiarkowana, bo około $20.

Kolejną porcją niedogodności jest dystrybucja programu, który możemy pobrać ze strony producenta i instalować wg. barbarzyńskich prawideł ubiegłego wieku – czyli klikając dwukrotnie na pobraną paczkę deb (wariant optymistyczny), lub jeśli pobraliśmy archiwum tar.bz2, wypakować go i uruchamiać bezpośrednio z utworzonego katalogu.

Post navigation

10 comments for “Polowanie z 4k Video Downloader 3.4.5

 1. pb
  11 stycznia, 2015 at 15:05

  Używający Archa i pochodnych mają to w AUR.

 2. Marek
  12 stycznia, 2015 at 9:20

  A gdzie te 4K ?
  Jak nawet Full HD nie ma 😉

 3. arab
  12 stycznia, 2015 at 16:05

  youtube-dl załatwiłby sprawę bez płacenia za licencje, przy okazji – potrafi z teledysków czy filmów wyciągnąć do oddzielnego pliku samą ścieżkę dźwiękową.

 4. Piotr
  12 stycznia, 2015 at 17:51

  No i obsługuje także inne serwisy, nie tylko yt 🙂

 5. Van
  13 stycznia, 2015 at 7:15

  Ja lubię DownloadHelper, dodatek do Firefoksa. Robi to samo, tylko więcej, a jest za darmo (kosztem kilku reklam w samym dodatku!)

 6. alex
  13 stycznia, 2015 at 18:43

  Jest Full HD i 4K – zależy od pobieranego klipu

 7. alex
  13 stycznia, 2015 at 18:45

  Obsługuje również Vimeo, SoundCloud, Flickr, Facebook and DailyMotion – wszystkie informacje są na stronie programu

 8. alex
  13 stycznia, 2015 at 18:51

  Wykupienie licencji też nie jest tu wymagane, chyba że planujesz pobierać dużą ilość materiału.

 9. Jędrzej Małkowski
  17 stycznia, 2015 at 14:37

  Można też ugryźć to od innej strony wykorzystać WireShark-a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »