Kdenlive 0.9.10 jak skała

Nowego wydania doczekał się Kdenlive 0.9.10, edytor wideo który stawiany jest w gronie linuksowych edytorów o największych możliwościach i jakości działania. Dla niektórych program jest głównym narzędziem pracy i roczna przerwa w jego rozwoju mogła nieco popsuć nastroje wielu użytkownikom. Lecz koniec końców doczekaliśmy się kolejnej wersji Kdenlive, która może nie oszałamia nowinkami ale wprowadza mnóstwo poprawek stabilizujących działanie programu.

kdenlive
Kdenlive 0.9.10
Kdenlive 0.9.10 to edytor który może ciekawić, bawić i jednocześnie budzić respekt, gdyż lista jego jest możliwości jest niebanalna, podobnie jak i uniwersalność w traktowaniu źródeł sygnału/kodeków wideo wraz ze sporo liczbą filtrów. Nic zatem dziwnego, że program znalazł uznanie w oczach osób zmagających się z obróbką wideo i jedyne czego można było sobie życzyć, to lepsza stabilność programu. Wraz ze zmianami w 0.9.10 możemy oczekiwać takiej właśnie poprawionej stabilności programu, oraz lepszej obsługi wyświetlaczy HiDPI, nowych profili VBR i całej garści zlikwidowanych błędów.

Kdenlive 0.9.10 to edytor mocno zespolony z komponentami środowiska KDE i w tym środowisku czuje się najlepiej. Nic nie stoi na przeszkodzie aby używać go też gdzieś indziej, lecz spodziewajmy się doinstalowania połowy rzeczonego środowiska KDE.

Użytkownicy Ubuntu 14.04, Minta 17 i pochodnych znajdą program w repozytorium PPA:

sudo add-apt-repository ppa:sunab/kdenlive-svn
sudo apt-get update
sudo apt-get install kdenlive

Użytkownicy Manjaro oraz Arch Linuksa znajdą Kdenlive 0.9.10 już za parę chwil w głównym repozytorium.
 

2 komentarze

  1. Podgląd można bez problemu powiększyć kosztem pozostałych części przestrzeni roboczej. Ponadto można użyć podglądu pełnoekranowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.