przystajnik

SteamOS to teraz Debian 7.6

Gracze z niecierpliwością wyczekują pierwszych maszyn z dedykowanym do gier systemem SteamOS. To oczekiwanie osładza nieco możliwość samodzielnego zainstalowanie rzeczonego systemu i przetestowania jego obecnej formy. A jest ona w ciągłym rozwoju, gdyż wraz z najnowszą aktualizacją nr. 135 dokonało się w nim kilka rzeczy. SteamOS zrównał się zawartością bazowych paczek z najnowszym stabilnym Debianem 7.6.

SteamOS posiada dwie wersje – pierwszą niestabilną o kodowej nazwie Alchemist, gdzie trafiają wszelkie nowości a jego repozytorium pełni rolę czyśćca zanim jego zawartość trafi do wersji stabilnej. Od czasu do czasu zawartość obu wydań ‚zrównuje się’ i obecnie wraz z aktualizacją nr. 135 stabilny SteamOS jest jednocześnie najnowszą odmianą tego opartego na Debianie systemu.

Pełną listę zmian możemy odnaleźć na stronie projektu, natomiast w skrócie odświeżeniu uległy przeróżne biblioteki: e2fsprogs, iptables, libvdpau, libxfont, apache2, iceweasel, cups, libxml2, elfutils, apt, dpkg, openssl, samba, oraz vdpau-video. Poprawiono również niektóre uprzykrzające życie błędy (np. 5 sekundowe opóźnienie podczas restartu). Na tym nie koniec, bowiem użytkowników żądnych najwyższej jakości i wydajności ucieszy fakt zaktualizowania sterowników dla kart graficznych. Sterowniki Intela to teraz wersja Mesa 10.1.6+, AMD obsługuje sterownik o numerze 14.10.1006, natomiast NVIDIA doczekała się wdrożenia sterowników z serii 340.32.

Nie zmieniły się wymagania systemu: 64bitowy procesor Intel/AMD, 4GB pamięci RAM lub więcej, karta graficzna NVIDIA/AMD/Intel.

Obraz iso do samodzielnej instalacji pobierzemy stąd.

Post navigation

Translate »