Bezpłatny kurs Linuksa na edX

Na naukę nigdy za późno, nauka to potęgi klucz i inne komunały nie były nigdy bardziej aktualne niż teraz, gdy Linux Foundation zaoferowało bezpłatnie jeden ze swoich kursów – Introduction to Linux (Wprowadzenie do Linuksa). Kurs rozpoczyna się 1 sierpnia 2014 na platformie edX i jedynym wymogiem aby w nim uczestniczyć jest jako taka znajomość języka angielskiego oraz zainstalowana na komputerza jedna z dystrybucji. Tak, to są dwa warunki – ale Linuksa przecież już wszyscy mamy zainstalowanego, prawda?

Jeżeli ktoś chciał rozpocząć przygodę z Linuksem to nie miał lepszej szansy niż teraz. Kurs jest sprofilowany pod zaawansowanych użytkowników komputerów, którzy do tej pory mieli niewielką lub żadną styczność z Linuksem. Zajęcia prowadzone przez Dr. Jerry Cooperstein będą wprowadzały użytkownika w techniki pracy z Linuksem, zarówno za pomocą tekstowego terminala jak i narzędzi graficznych.

Aby przygotować swój komputer na potrzeby kursu, warto zapoznać się z wytycznymi i poradami Linux Foundation. Najpełniejsze korzyści z nauki odniesiemy oczywiście po zainstalowaniu Linuksa, czy to bezpośrednio czy w formie wirtualnej. Preferowane są dystrybucje z rodzin Fedora (CentOS, RHEL, Fedora), Debian (Debian, Ubuntu, Mint), SUSE (SUSE, openSUSE).

Uczestnictwo w całości (kurs obejmuje materiał na około 40 – 60 godzin wykładowych) można skwitować certyfikatem, bezpłatnym lub certyfikowanym – ten drugi warian jest już płatny (około $250).
 

0

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.