Conky Manager 2.0.2 – miodność dla mas

Estetyka linuksowych desktopów to temat otwarty. Ilu deweloperów, tyle pomysłów jak uatrakcyjnić to, co użytkownicy kupują oczami. Mamy zatem animacje, przeźroczystości oraz informacje systemowe wyświetlane bezpośrednio na pulpicie przez program Conky. To niezwykle uniwersalne narzędzie cierpi jednak na dolegliwości wynikającej z rzeczonej uniwersalności – skrypty opisujące wygląd i zachowanie Conky’ego cechuje spora dowolność, bezwzględne ścieżki do plików i skryptów LUA i tak dalej. Każdy kto chce zainstalować jakiś ciekawy temat, musi doczytać jak to zrobić. Albo użyć Conky Managera 2.0.2.

Conky Manager 2.0.2
Conky Manager 2.0.2
Conky Manager wprowadza obecne standardy cywilizacyjne w obsługę Conky’ego. To nic innego jak graficzny menadżer odpowiednio spreparowanych (ustandaryzowanych) skryptów. Jego działanie w skrócie możemy opisać tak: uruchamiamy program, wybieramy pożądany temat graficzny, poprawiamy jego opcje/położenie, aktywujemy jego uruchamianie podczas startu pulpitu i cieszymy się z atrakcyjnego wyglądu naszego biurka.

Ustawienia dla każdego tematu może nie oddają w pełni możliwości konfiguracyjnych, ale spełniają standardy – poprawić możemy położenie widgetu, jego wymiary, przeźroczystość, standard dat oraz interfejs sieciowy. Znamiennym jest fakt, że wspomniane tematy muszą być ujednolicone i przygotowane na potrzeby Conky Managera. Program otrzymujemy z kilkoma podstawowymi ustawieniami Conky w pakiecie, ale łatwo będziemy mogli poszerzyć nasz wybór importując za pomocą CM pobraną ze strony projektu paczkę z mnóstwem tematów.

Sam program w wersji dla Ubuntu 13.10/14.04/14.10 i Minta:

sudo apt-add-repository -y ppa:teejee2008/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install conky-manager
 

0