Ubuntu – przerwa w dostawie cynamonu

Nadeszły ciężkie dni dla użytkowników Ubuntu, którzy z racji przyzwyczajeń i estetyki wymieniają podstawowe środowisko Unity na popularne i znane z Minta środowisko Cinnamon. PPA cinnamon-stable które dostarczało do tej pory stabilne paczki najnowszych wydań Cinnamona zostaje opuszczone przez opiekuna i niejako zamknięte. Na potrzeby testów i rozwoju dostępne nadal będzie PPA cinnamon-nightly, ale jego używanie nie jest polecane w żadnym wypadku.

Mint jak Mint
Mint jak Mint
Decyzja Gwendala Le Bihan o zaprzestaniu prac nad paczkami w repozytorium spowodowała też to, że w najnowszym Ubuntu 14.04 nie uświadczymy tego sympatycznego środowiska graficznego. Jak temu zaradzić? Cóż, rozwiązania są dwa – albo znajdzie się nowy opiekun, który podejmie się budowania paczek wchodzących w skład środowiska Cinnamon dla najnowszych wydań Ubuntu (lub Debiana, gdyż paczki Ubuntu są synchronizowane z repozytoriami debianowymi, gdzie zalegają wersje jeszcze z tamtego roku), albo pozostaje migrować na dystrybucję która już posiada aktualne wydanie Cinnamona (np. Linux Mint).

Tak czy owak, repozytorium:

ppa:gwendal-lebihan-dev/cinnamon-stable

… już nie działa. 

1 Response

  1. Zgoda, ale Ubuntu bazuje na unstable. Zatem wszystkie nowości muszę z experimental przejść do unstable, żeby pojawiły się w Ubuntu – i być może przy 14.10 tak będzie. Tylko, że wtedy Cinnamon może być już w wersji 2.6. Koncepcją PPA jest dostarczanie najświeższych wydań oficjalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.