4K Stogram 1.6

Miłośnicy i użytkownicy fotograficznego serwisu Instagram czasem mogą poczuć nieodpartą chęć zarchiwizowania zasobów swojego konta, lub zawartości udostępnianej przez innych użytkowników. Jednak nie zawsze jest oczywisty wybór narzędzia do tego rodzaju działań, a takim z pewnością jest programik 4K Stogram. Choć to program zamknięto-źródłowy, to bez większych kombinacji uruchomimy go na niemal każdej współczesnej dystrybucji. Następnie wystarczy podać dane swojego konta, wyszukać znajomych i dysk zapełni się zawartością ich fotograficznych osiągnięć.

4K Stogram
4K Stogram

Ten minimalistyczny programik doskonale spełnia zadanie, do którego został stworzony, bez konieczności zagłębiania się przez użytkownika w setki opcji i zawiłości interjesu. Wszystko jest tak proste, jak opisałem wcześniej – podaj nazwę użytkownika, gotowe. Na podglądzie zobaczmy zdjęcia z tego konta (od najnowszych), dodatkowo, zostaną one umieszczone w katalogu na dysku, z możliwością natychmiastowego dostania się do nich. Oprócz tego wybrane zdjęcia będziemy mogli współdzielić za pomocą innych serwisów społecznościowych.

Charakter 4K Stogram najlepiej oddaje to zestawienie:

  • pobieranie na dysk zdjęć jpeg z kilku kont jednocześnie
  • dostęp do najnowszych treści udostępnionych przez znajomych
  • dostęp do zawartości prywatnej, po zalogowaniu się na swoje konto Instagram
  • bezpośrednie wyświetlanie zdjęć w systemowej przeglądarce
  • pobieranie materiałów wideo w formacie mp4
  • prosty interfejs

Aby skorzystać z programu, najlepiej będzie pobrać go ze strony twórców (pakiety .deb dla Ubuntu/Mint/Debiana, bądź archiwum tar.bz2 do rozpakowania do wybranej lokalizacji i uruchamiania stamtąd). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.