Rapid Photo Downloader 0.4.9 – jeszcze bardziej Rapid

Czy wydanie programu anonsowane jako ‘naprawcze’ może ucieszyć użytkowników? Tych, których dotyczyły naprawione błędy, z pewnością tak. Jednak Rapid Photo Downloader 0.4.9 to lepsza jakość pracy dla każdego fotografa archiwizującego swoje zdjęcia. Dzięki optymalizacji kodu i użytych bibliotek, Rapid Photo Downloader zasługuje na miano Rapid jak nigdy dotąd. A to nie jedyna rzecz, która uległa poprawie w tym wydaniu.

Jak zawiadamia na swojej stronie autor programu, Damon Lynch, udało się mu usunąć kilka kłopotliwych przywar programu:
rapid049

  • zdecydowanie poprawiona wydajność obsługi plików, dzięki odejściu od bibliotek GNOME GIO i zastąpieniu ich standardowymi w Pythonie bibliotekami do tego celu,
  • niemożność zmiany praw dostępu do pliku nie stanowią już przeszkody dla programu (np. podczas kopiowania na partycje NTFS),
  • poprawna obsługa duetu RAW+JPG, nawet w przypadkach uszkodzonych danych EXIF,
  • kopiowanie zdjęć ze źródła, nawet w przypadku zamieszania z katalogami docelowymi dla zdjęć/wideo,
  • jeszcze bardziej przezorne kopie bezpieczeństwa – sprawdzanie podczas zgrywania materiału, czy nasze kadry zostały poprawnie zarchiwizowane.

Te zmiany zdecydowanie poprawiają przede wszystkim prędkość wykonywanych operacji na plikach. A skoro kopiowanie z naszych kart pamięci może być jeszcze szybsze (oczywiście uzależnione jest to też od typu karty, czytnika i portu USB obsługującego tenże), to dlaczego nie skorzystać z tej wersji.

Na stronie autora znajdziemy opis jak zainstalować program w najpopularniejszych dystrybucjach Linuksa. Użytkownicy Ubuntu 12.04/12.10/13.04/13.10 oraz Minta 13/14/15/16 powinni skorzystać z repozytorium PPA:

sudo add-apt-repository ppa:dlynch3/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install rapid-photo-downloader

Osoby, dla których dystrybucją życia jest Manjaro, Arch lub pochodne, mogą spodziewać się zaktualizowanego pakietu w repozytorium AUR za kilka chwil:

yaourt -S rapid-photo-downloader 

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.