Jeśli Dell, to z Ubuntu

dell_logo Zacieśniania współpracy producenta sprzętu Dell z odpowiedzialną za Ubuntu firmą Canonical ciąga dalszy. Kolejne już porozumienie między partnerami dotyczy całej rodziny serwerów PowerEdge 11 i 12 generacji, które zostały dodane do listy certyfikowanych serwerów na stronach Canonical (w sumie 74 modele PowerEdge), natomiast od strony Della Ubuntu 12.04 LTS Server otrzymało status wspieranego systemu dla serwerów PowerEdge.

Objęcie wsparciem sprzętu Della i instalowanego na nim Ubuntu 12.04 LTS w wersji serwerowej, oznacza, że Dell przyjmuje na siebie obowiązki dopilnowania zgodności sprzętu z oprogramowaniem. Canonical poprzez swoich techników zapewni kompleksową obsługę klientów instytucjonalno-komercyjnych (usługi zawarte w ramach programu Ubuntu Advantages).

To kolejny krok ze strony Della w kierunku aktywnego wykorzystania Linuksa w swojej ofercie. Projekt Sputnik i ultrabook oferowany w ramach tej inicjatywy, różne modele sprzętu Dell z preinstalowanym Ubuntu, teraz kolejne serwery z pakietem serwisowych usług. Dzięki takiej współpracy Canonical też zyskuje na wiarygodności wśród przyszłych użytkowników. Dell lubi Ubuntu, Ubuntu lubi Della…
 

0