przystajnik

Unclutter w pogoni za kursorem myszy

Zrób to samJeżeli ktoś cierpi na stany nerwowe wywołane kursorem myszy, który w pewnych momentach potrafi być natrętny i niepotrzebny jak mucha na ekranie monitora, to Unclutter może pomóc w terapii. Ten niewielki program w zasadzie nie robi nic innego, poza jakże pożytecznym ukrywaniem wskaźnika w stanie spoczynku – i wielu osobom to wystarczy.

Złośliwość niewielkiej strzałeczki zna każdy. Podczas czytania strony internetowej potrafi zakryć fragment akurat istotnego słowa, przy przeglądaniu zdjęć staje się przyczyną domysłów czemu wujek ma twarz w kształcie strzałki, podczas pisania tekstu umiejscawia się w miejscu, gdzie najłatwiej rozpraszać piszącego. Dołóżmy do tego zaawansowanych użytkowników poruszających się między oknami praktycznie za pomocą skrótów klawiszowych i wychodzi na to, że kursor myszy jest zbędny. Unclutter robi zatem to co musi – ukrywa wskaźnik, gdy ten nieużywany przechodzi w stan spoczynku. Dodatkowo, obsługa programu jest skrajnie prosta, bo wystarczy go zainstalować i uruchomić.

Ponieważ znajduje się on w niemal każdej dystrybucji, dla Ubuntu/Minta/Debiana wystarczy zwyczajowe:

sudo apt-get install unclutter

Następnie program uruchamiamy naciskając alt + f2 i wpisując polecenie unclutter, by po stwierdzeniu jego użyteczności dodać go sobie do programów startowych. Tak po prostu. I to wszystko.

Post navigation

1 comment for “Unclutter w pogoni za kursorem myszy

  1. tgi
    24 lutego, 2013 at 10:33

    Mała rzecz, a cieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »