Ubuntu Tweak 0.8.3

Jeszcze nie tak dawno dni tego projektu wydawały się być policzone, a autor bliski był porzucenia tej podstawowej aplikacji dla wielu użytkowników Ubuntu. Lecz po chwilowych perturbacjach okazuje się, że kondycja rozwoju programu jest zupełnie przyzwoita. Właśnie ukazała się kolejna wersja 0.8.3, i choć może nie jest ona przełomowa, to zawiera istotne poprawki i kilka udoskonaleń. Dlatego warto Ubuntu Tweak zaktualizować.

Zmiany to przede wszystkim zwiększenie listy mirrorów (do trzech) z jakich pobierane są dane dla alternatywnego menadżera pakietów, wbudowanego w Ubuntu Tweak (‚Apps’). Dzięki temu, program samodzielnie i bez absorbowania uwagi użytkownika wybierze najszybsze i aktualnie działające źródło oprogramowania. Kolejny dodatek to nowy tryb obsługi pasków przewijania (overlay-scrollbars) w Ubuntu 12.10 – ‚Never show overlay’ (czyli nigdy nie pokazuj pasków przewijania).

Ubuntu Tweak 0.8.3

Pozostałe aktualizacje dotyczą i naprawiają błędy, nieoczekiwane wysypywanie się Ubuntu Tweak, itp. Niby niewiele, ale to kolejny krok ku pewniejszej stabilności i niezawodności działania.

Użytkownicy Ubuntu 12.04/12.10 (bo najnowsze wydania dedykowane są tym wydaniom), zainstalują program po dodaniu repozytorium PPA:

sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak
 

0