Mint 13 w stabilizującej się kondycji

Zwolennicy sympatycznego miętowego Minta mogą zacząć chłodzić butelki z szampanem. Po ogłoszeniu parę dni temu coraz lepszej, stabilnej kondycji środowiska Cinnamon 1.4, dzisiaj na serwerach pojawiły się obrazy iso zawierające wersję Mint 13 RC. Obrazów na serwerze znajdziemy sztuk cztery, dwie (32/64bit) z domyślnym środowiskiem Cinnamon, dwie (32/64bit) ze środowiskiem Mate. Czym uraczy nas ten remix Ubuntu 12.04?

Mint 13 Maya
Osób zaznajomionych ze środowiskami Cinnamon i Mate – w zasadzie nie zaskoczy nic. Poza odświeżoną bazą programów, jak też poprawkami jakie zostały wdrożone do wspomnianych części składowych Minta. Nie należy oczywiście zapominać, że mamy do czynienia z remiksem Ubuntu 12.04, zatem poza Unity, UbuntuOne i innymi drobnymi niuansami – znajdziemy w Mincie 13 wszystkie inne dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą 12.04. Natomiast dla każdego, kto nie widział Cinnamona lub Mate wszystko będzie nowe, choć na starą modłę, co ucieszyć może wielu użytkowników starego, dobrego GNOME 2.xx. Pamiętać też należy, że jest to wydanie testowe, zatem służy głównie do wyłapania wszelkich błędów przed wersją finalną. 

0

6 komentarzy

  1.  Zwykle Mint pojawia się miesiąc po Ubuntu – zatem końcem maja powinniśmy dostać wersję podstawową (Cinnamon/Mate).

  2. Dzięki za info. Od jakiegoś czasu obserwuję rozwój MATE, zapewne powodem jest mój brak możliwości zaakceptowania UNITY 🙁 i nostalgia ogarniająca mnie na myśl o „starym: Gnome. Cieszy mnie decyzja developerów Minta o wdrożeniu MATE jako głównego pulpitu w LMDE.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.