8.04 na głowę

Tak, to nowa promocja – 8.04 dla każdego. Oczywiście do pobrania z sieci, np. stąd: http://pl.releases.ubuntu.com/releases/8.04/ubuntu-8.04-desktop-i386.iso, lub poprzez Torrenty: http://pl.releases.ubuntu.com/releases/8.04/ubuntu-8.04-desktop-i386.iso.torrent.

I tak oto nieoficjalnie Ubuntu 8.04 Hardy Heron pojawił się na oficjalnych serwerach firmy Canonical. Bo w tym momencie na głównej stronie ubuntu.com wciąż jeszcze istnieje dopisek ‚coming soon’. Ale wiadomo, Polak potrafi i nie nabiera się na takie ściągaczowstrzymywacze.

Co nowego w wydaniu to się okaże za jakiś czas. Miejmy nadzieję, że nie będzie większych wpadek, w końcu to wydanie LTS.

0

5 komentarzy

  1. Wiekszych wpadek nie ma, uzywam Hardy’ego od samego poczatku jego rozwoju, ostatnie miesiace byly dosc spokojne, jesli chodzi o „wpadki” 🙂

  2. No jedna duża wpadka kilka dni temu była ;). Po którejś aktualizacji i restarcie, system się nie podnosił. W repo szybko to naprawili ale niektórzy musieli się naszarpać i na pewno stracili sporo serca do Ubuntu.

  3. @bapro
    No taka wpadka to jest chyba wpisana w specyfikę RC i wydań testowych. Jak to mówią, ‚widziały gały co brały’.

    Teraz mamy wydanie oficjalne i stabilne, na tym etapie wpadka może być naprawdę źle odebrana.

  4. Od razu zaznaczę: trudno mnie nazwać nawet „początkującym użytkownikiem Ubuntu”. System śledzę od wersji bodaj 5.10, szóstki gościły nawet przez pewien czas na moim dysku, obok Windowsa XP. Niestety, od momentu kiedy korzystam z łącza internetowego w UPC, system uruchomiony w wersji Live nie wykrywa Internetu. Jak nietrudno się domyśleć, powstrzymuje mnie to trochę przed zainstalowaniem go na twardym dysku, bo po co mi system, który nie widzi sieci? 😉 Oczywiście, gdybym się spiął, pewnie znalazłbym w Internecie rozwiązanie tego problemu… Ale co z ludźmi, którzy chcieliby sobie obejrzeć tego słynnego Linuksa, a trafią na takiego zonka? 🙂

    Mimo wszystko uważam, że Ubuntu jest niezłe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.