Uśmiechnąłem się

… od ucha do ucha, gdy przeczytałem sobie, jakie mniemanie o produkcie i sobie ma pan Ballmer, a do którego to mniemania ustosunkowała się firma Novell. W zasadzie, to typowa marketingowa paplanina, którą ktoś próbuje lepiej lub gorzej wyprostować i nadać wypowiedzi rzeczywistą formę.
Mnie rozbawił szczególnie jeden kawałek wypowiedzi pana Ballmera :

(…)”jest oczywiste, iż Windows zapewnia niższe całkowite koszty użytkowania niż Linux, ma mniej luk w zabezpieczeniach i luki te są szybciej likwidowane; do tego firma Microsoft zapewnia dla swoich produktów bezkonkurencyjną ochronę przed roszczeniami — podobnie kompleksowej ochrony nie mają Linux i oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym”(…)

Jako żywo stanął mi przed oczyma wiodący polityk z wiodącego u nas obecnie ugrupowania trzymającego władzę i wyobraziłem sobie jego prawdomówność i krytycyzm na kanwie wydarzeń w naszym kraju :

„Nasza partia jest uczciwa i rzetelna, wydajemy pieniądze podatników z ich poszanowaniem, nie tworzymy niepotrzebnych stanowisk, brzydzimy się układami koleżeńskimi w dobieraniu kadr, a grupy doradców i specjalistów rekrutujemy z najlepszych fachowców. Jesteśmy otwarci na rozmowy i porozumienie z każdym, nikomu nie ograniczamy wolności słowa, pod warunkiem, że przynależy do naszego ugrupowania.”

Jedna i druga wypowiedź niesie w sobie taki sam sposób myślenia o klientach/społeczeństwie (że to durnie skończeni).

(wygrzebałem ten list o stąd

0

3 komentarze

  1. Taa, szczególnie ten fragment z tymi lukami w zabezpieczeniach i prędkości ich łatania mi się podoba ;]

  2. support tez jest niezly. pytanie: ile osob zna _osobiscie_ kogos, komu support microsoftu pomogl? kilka razy mialem kontakt, i wiele ponad internet oraz kreatory sie nie wychylali…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.