przystajnik

O likwidacji WSI

Wszyscy tym żyją, posypały się już oskarżenia, pomówienia, pierwsze pozwy do sądu, itp.
Chyba jak większość rozsądnie myślących, uważam, że ujawnianie tajemnic państwowych, lub przesłanek umożliwiających dojście po nitce do interesów polskich służb wywiadowczych to przejaw chęci smarkacza do zaistnienia w błysku flaszy.
Tylko ludzie o kompletnym braku zrozumienia istoty działania, istnienia i charakteru służb wywiadowczych państwa, wypuszczają na światło dzienne dokonania, agentów, nazwy placówek, itp itd.

I tyle, bo od jakiegoś czasu mam nieżyt nosa, co uniemożliwia mi prychanie z rozdrażnieniem i dezaprobatą 🙂

Post navigation

8 comments for “O likwidacji WSI

 1. 18 lutego, 2007 at 13:18

  Życzę nosowi powrotu do właściwej funkcjonalności 😉

 2. 18 lutego, 2007 at 14:49

  to zasłona dymna, dali temat dla mediów na długie dewagacje, odwracają uwagę i zostawiają sobie furtkę aby jeszcze móc tą sprawą zamieszać i pooskarżać (aneksy), ciekawe co się dzieje tam gdzie nikt nie patrzy.

 3. ximian
  18 lutego, 2007 at 15:58

  A co jeśli te służby działały nasz szkodę Polski? Akurat likwidacja WSI wydaje mi się być dobrym pomysłem. Fatalnym pomysłem jest wybiórczość z jaką będą ujawniani agenci. Miała być wielka lustracja a wyszło … jak zawsze.

 4. 18 lutego, 2007 at 18:00

  Dobry pomysłem jest przeniesienie się do utopii gdzie nie ma żadnej inwigilacji. Zlikwidowanie wywiadu w jednym państwie tylko powiększy dysproporcje i może być w efekcie niebezpieczne. A według mnie usunięcie tej instytucji mogło by być tylko podstawą do utworzenia analogicznej tajnej nie podlegającej żadnej kontroli – w cuda nie wierze.

 5. 18 lutego, 2007 at 18:11

  @ximian
  Ale po co lustrować ? Żeby udowodnić komuś, że czerpał korzyści majątkowe ? I co z taką wiedzą zrobią, jeżeli gość przepisał wszystko już dawno na żonę i dzieci ? Szukają tych aferzystów, łapówkarzy, malwersantów, a nie postrafią wprowadzić prostego mechanizmu blokującego takie granie na nosie.
  Działania WSI pogrążające i na szkodę konkretnych osób/instytucji ? Wiemy przecież wszyscy, że przy obecnych układach, jeżeli nawet ktoś z WSI pod kimś dołki kopał, to zostanie nam to przedstawione jako spisek ‚na prezydenta, premiera i Macierewicza, tudzież Radio Maryja’.

 6. bob_er
  18 lutego, 2007 at 20:17

  we wzajemnych sporach to jako narod mamy mistrzostwo swiata. tutaj kolejny nasz sport narodowy: http://sport.gazeta.pl/inne/1,64998,3927874.html

 7. ximian
  18 lutego, 2007 at 22:13

  @Salvador – choćby po to żeby zlikwidować raz na zawsze ryzyko szantażu lustracyjnego.

 8. 20 lutego, 2007 at 17:24

  Myślę, że szkoda naszego czasu na gadanie o raporcie. Dla mnie to dowód porażki. Porażki rządzącej partii, bo nie udowodniła tego, co zapisywała na swoim sztandarach przez ostatnie lata – także w kampanii wyborczej. A w sumie szkoda. Osobiście spodziewałem się, że faktycznie będzie to nowe otwarcie – bo to miał być jeden z filarów programu PiSu. Wypadło to wszystko nader blado. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »