przystajnik

Mali w Sejmie, wielcy w łóżku

W końcu doczekaliśmy się jakiejś afery, prawdziwej Aneta.Gate. Dowiemy się kto, z kim, za jakie stanowisko i gdzie się obłapiał. Fascynujący temat, a jeszcze bardziej fascynująca jest drapieżność z jaką media rzuciły się na tę wpadkę kochanków ( jeżeli byli ).
Zasadniczo mnie to zwisa i powiewa, bo dziwię się osobom, które widząc przekrój kulturowy naszej wiejskiej śmietanki, spodziewały się aktów mądrości, roztropności i patriotyzmu. No chyba, że któryś z posłów ubrał biało-czerwone bokserki.

Na stołkach mamy małych ludzi o wielkim mniemaniu o sobie. Oczywiście, nie chcę krzywdzić wszystkich równo – jedni mniej mali, drudzy nieco więcej, ale zasadniczo 70% – 80% to głodni sukcesu i wielkiego świata karierowicze. Jak się ułapili czego i gdzie mogli, to widzimy na załączonym obrazku. Wyznania pań będących w otoczeniu buchających testosteronem mężów stanu, to jeden z przykładów na ową ‚małość’. Najeść się, wypić, wyspać i popieprzyć. Lub zapalić, jak ktoś woli.

Troszkę to wszystko za szybko się dzieje – naród nie nadąża z czerpaniem satysfakcji. Jedna wpadka poselska co trzy, cztery dni to za duże tempo, nawet jak na taki naród głodny potknięć wielkich jak Polacy. Nawet dobrze nie przedefiniowaliśmy pojęcia ‚festiwal pieśni patriotycznej’, które to pojęcie w nowym świetle ukazał nam 1-szy tancerz LPR’u wespół ze stepującą gromadką cherubinków.

Szkoda tylko, że trzeba płacić podatki – bilety do cyrku taniej wychodzą. 

Post navigation

5 comments for “Mali w Sejmie, wielcy w łóżku

 1. ximian
  6 grudnia, 2006 at 12:12

  Żeby było „zabawniej” to główna „bohaterka” tego zdarzenia robiła to też powodowana głodem sukcesu (i pieniędzy).

 2. bob_er
  6 grudnia, 2006 at 19:52

  pis-owi sie udalo. teraz nikt nie pamieta o policyjnych taksowkach (dorn sie tlumaczyc nie musi) – wszyscy o lozkach i samoobronie nawijaja (z mniejsza lub wieksza powaga).

 3. ximian
  6 grudnia, 2006 at 20:35

  bob_er – jeśli chodzi o te samochody to akurat specjalnie PiSowi by się za to nie dostało. Zresztą nie wierzę, żeby za rządów hipokrytów z SDPR (SLD jak kto woli) nie było takich „służbowych” wypadów.

 4. bob_er
  6 grudnia, 2006 at 21:40

  ximian – pewnie (niestety) masz racje. ale byl cien szansy, ze w dobie ‚moralnej odnowy/budowy 4-tej rp’ sprawa byla by choc troche rozdmuchana i nastepnym razem ktos by pomyslal i nie zgodzil sie na taki wyjazd albo nawet by sie o niego nie prosil.

 5. 6 grudnia, 2006 at 23:39

  Cytat z bash’a:
  „Podobno jak Aneta K. rozmawiala z Lepperem o pracy w biurze poselskim, i gdy uslyszala ze to ma byc praca sekretarki, rozesmiala mu sie prosto w jajka.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »