Janosik górą

W końcu jakieś pozytywne sygnały.
Sąd Rejonowy dla Warszawy ogłosił wyrok w sprawie z powództwa Sergiusza Pawłowicza przeciwko ZUS. A wszystko poszło o tego nieszczęsnego Płatnika i brak współpracy ze strony ZUS’u w kwestii udostępnienia specyfikacji technicznej. Na pewno niektórzy bacznie obserwowali rozwój projektu Janosik, który miał być zamiennikiem programu wciskanego podatnikom na siłę przez ZUS. O tyle jest to istotne, że Płatnik jako taki występuje w wersji natywnej tylko dla systemu Windows. Stąd oburzenie wielu osób – wymóg posiadania Płatnika ciągnął ze sobą konieczność posiadania Windowsa.

Dlatego powstał Janosik, a po tym wyroku może w końcu na poważnie zaistnieć i stać się w pełni funkcjonalnym, bezpłatnym programem dla alternatywnych systemów operacyjnych.
 

0

5 komentarzy

 1. W sprawie formalnej: wyroków się nie orzeka. Orzeka się w sprawie. Wyroki się ogłasza.

  Pardon, ale to takie zboczenie po studiach 🙂

 2. Twoje zboczenie po studiach zweryfikuje życie. I nie ma sie co cieszyc.To było w sprawie formalnej.

 3. Niestety to jest już musztarda po obiedzie.
  1. Wszyscy co musieli to robić to juz maja Windowsy.
  2. ZUS tak czy siak do lipca 2007 MUSI te protokoły ujawnić (to akurat zawdzięczamy UE).

  Zważywszy na fakt, że wyrok jest nieprawomocny sprawa przeciągnie się akurat jeszcze co najmniej te 6 m-cy, a potem zostanie umorzona, jako bezprzedmiotowa. Chyba, że jest tam tez wątek o sam fakt naruszenia ustawy o informacji publicznej. Ale sukces choc drobny, też się liczy. To raczej zasługa tego, że orzekają coraz młodsi sędziowie, którzy te magiczne zwroty potrafią zrozumieć, a co ważniejsze chyba odróżnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.