przystajnik

Kino objazdowe

Na Śląsku tragedia. Żadnymi słowami nie można pocieszyć rodziny górników którzy zginęli w wybuchu w kopalni „Halemba”.

A w TV komercyjnej jak zawsze z okazji wielkich tragedii urządzono cyrk na kółkach. A szczególnie przoduje w tym TVN/TVN24. Ponoć tym razem nieco przystopowali ( ? ) – nie wiem, bo od dwóch dni nie przełączam się na te stacje, bo czuję się jakbym oglądał tani serial. Logosy, plansze, muzyka. Wszystko jak w kiepskim show kpiącym z tragedii ludzkiej. Spektakl dla hien siedzących przed szklanym ekranem, jedzących obiad i kątem oka zerkających ile już ofiar śmiertelnych naliczono. Ubrane w ciasny garnitur fachowości wypowiedzi, zupełnie nie na miejscu i nie na czasie. Aż żal patrzeć, jak dobrze sprzedaje się cierpienie innych.
 

Post navigation

6 comments for “Kino objazdowe

 1. 23 listopada, 2006 at 18:24

  Też tak patrzę w to pudło i generalnie to co widzę oceniam jako tragedia. I nie chodzi tutaj o śmierć górników. To trudno nazwać tak po prostu „tragedią”, ale to co telewizja robi z tym zdażeniem. Zrobili sobie plac zabaw i okazję na zarobek, żerując na czyimś nieszczęściu, takie chańbienie powagi sytuacji powinno być karalne!

 2. ximian
  23 listopada, 2006 at 21:29

  Media jak media ale do tych hien próbujących zbić „kapitał” na ludzkiej tragedii można by doliczyć polityków i związkowców.

 3. 24 listopada, 2006 at 8:33

  [b]pressenter[/b] hańbą jest takie pisanie – zainstaluj sobie FF 2.0, tam jest automatyczne sprawdzanie pisowni.
  A TVN24 powstała WYŁĄCZNIE po to żeby o takich rzeczach informować. To tak jakby mieć pretensje do wilka, że zeżarł malutkiego, miłego, białego baranka.
  Taka, po prostu, jego wilcza natura jest.

 4. 24 listopada, 2006 at 9:45

  @sylwester
  Jest różnica między informowaniem, a robieniem z tragedii spektaklu medialnego. Wiem, ‚nie podoba ci się, to nie oglądaj’ – tak też czynię.

 5. 27 listopada, 2006 at 22:53
 6. bob_er
  28 listopada, 2006 at 20:51

  nie wiem, czy to byla akcja ogolnopolska, czy nie.
  dzis (wtorek 28.11), okolo 16.30 (tydzien po katastrofie) tutaj na slasku zawyly syreny i koguty pogotowia, policji i strazy pozarnej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »