Kino objazdowe

Na Śląsku tragedia. Żadnymi słowami nie można pocieszyć rodziny górników którzy zginęli w wybuchu w kopalni „Halemba”.

A w TV komercyjnej jak zawsze z okazji wielkich tragedii urządzono cyrk na kółkach. A szczególnie przoduje w tym TVN/TVN24. Ponoć tym razem nieco przystopowali ( ? ) – nie wiem, bo od dwóch dni nie przełączam się na te stacje, bo czuję się jakbym oglądał tani serial. Logosy, plansze, muzyka. Wszystko jak w kiepskim show kpiącym z tragedii ludzkiej. Spektakl dla hien siedzących przed szklanym ekranem, jedzących obiad i kątem oka zerkających ile już ofiar śmiertelnych naliczono. Ubrane w ciasny garnitur fachowości wypowiedzi, zupełnie nie na miejscu i nie na czasie. Aż żal patrzeć, jak dobrze sprzedaje się cierpienie innych.
 

0

6 komentarzy

 1. Też tak patrzę w to pudło i generalnie to co widzę oceniam jako tragedia. I nie chodzi tutaj o śmierć górników. To trudno nazwać tak po prostu „tragedią”, ale to co telewizja robi z tym zdażeniem. Zrobili sobie plac zabaw i okazję na zarobek, żerując na czyimś nieszczęściu, takie chańbienie powagi sytuacji powinno być karalne!

 2. Media jak media ale do tych hien próbujących zbić „kapitał” na ludzkiej tragedii można by doliczyć polityków i związkowców.

 3. [b]pressenter[/b] hańbą jest takie pisanie – zainstaluj sobie FF 2.0, tam jest automatyczne sprawdzanie pisowni.
  A TVN24 powstała WYŁĄCZNIE po to żeby o takich rzeczach informować. To tak jakby mieć pretensje do wilka, że zeżarł malutkiego, miłego, białego baranka.
  Taka, po prostu, jego wilcza natura jest.

 4. @sylwester
  Jest różnica między informowaniem, a robieniem z tragedii spektaklu medialnego. Wiem, ‚nie podoba ci się, to nie oglądaj’ – tak też czynię.

 5. nie wiem, czy to byla akcja ogolnopolska, czy nie.
  dzis (wtorek 28.11), okolo 16.30 (tydzien po katastrofie) tutaj na slasku zawyly syreny i koguty pogotowia, policji i strazy pozarnej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.