przystajnik

Wyszło szydło z MS

Były plotki nt. umowy Novell’a z MS ? Były. A jakie są faktyczne kulisy tej całej operacji, było nie było finansowej ? Ano takie.

Jaki obraz mamy po lekturze wypowiedzi pana Ballmera ? Cóż, cała brać linuksowa po prostu okrada niecnie od dłuższego czasu MS. Okrada z ich własności intelektualnej, którą to był MS nabył przez lata rozwoju. Zatem, logicznym jest, aby teraz ta brać oddała MS co mu się należy. Za innowacyjność, za prężny rozwój standardów, za wkład i za zaangażowanie. Zatem, jak można przypuszczać, umowa z Novell’em to początek wchłaniania przez MS wszystkiego, co ruch GNU wytworzył wspinając się po plecach i doświadczeniach giganta z Redmond.

Mam swoje zdanie na temat firmy MS, ich produktów, patentów i ich rozwoju. Nie używam, nie zamierzam używać, są mi obojętni. Jednak, takie działania wkraczające nieuchronnie w obszar rozwiązań software’owych które wykorzystuje, ciężko nie zauważyć. Ci którzy się nie interesują tematem, mogą nie pamiętać początków systemów okienkowych, czasów gdy Apple twardo pilnowało swojej marki ( zmagania w sądzie o GEM ), jak też wszystkich tych rozwiązań/programów/patentów, których prawo posiadania przywłaszczył sobie MS, nie boję się tego napisać, w niejasnych okolicznościach.

Nie znajdzie się osoba, która uwierzy w uczciwe i szczere intencje MS. A jak znajdzie, to niech podniesie kamień i pierwsza we mnie rzuci, bo zbluźniłem.
 

Post navigation

Translate »