Ale fajnie plumkają …

Nieczęsto się zdarza, ale muszę pochwalić polskich twórców i wykonawców.
A konkretnie chodzi mi o P. Rubika i jego Tu Es Petrus.

Dorwałem wydanie rzeczonego koncertu na DVD niemal przypadkowo. Z występu w Sopocie gdzie „Niech mówią… ” zwyciężyło, pamiętam tylko chór który ładnie wyśpiewał to co miał wyśpiewać, a pani Szomańska i pan Branny jakoś mi nie przypadli do ucha w duecie.

Ale za to na koncercie w amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach, który to koncert jest na owym DVD… No naprawdę rewelacja ( duet pani Szomańskiej i pana Brannego dalej nie wpada mi w ucho, ale już np. duet z panem Radkiem to jest to ). Widać, że pan Rubik nie na próżno zebrał takie wykwitne wykształcenie w zakresie muzyki ( np. uczęszczał na kursy muzyki filmowej, między innymi pod kierunkiem Ennio Morricone, w Sienie, we Włoszech. )

Zatem, w poczuciu obowiązku wspierania polskiej kultury, wysupłałem kwotę która ustalono jako cenę za DVD z tym koncertem i pożegnałem się z nimi. Ale to dobra wymiana.

I jeszcze jedno. Nie polecam słuchać na słabych głośniczkach i po cichu. Ta muzyka musi wbić się w ściany, wtedy słychać jej artyzm. Oczywiście, wydanie na DVD nie posiada tak wypieszczonego dźwięku jak CD studyjne … Ale efekt jest.

0