Shotcut 18.01 i jego maski

Jak każdego miesiąca, deweloperzy stojący za tytułowym projektem wpadli na doskonały pomysł wydania nowej wersji tego edytora wideo. Shotcut 18.01 to kolejny drobny kroczek w stronę uczynienia z programu jeszcze lepszego narzędzia do obróbki naszych plików multimedialnych.

Shotcut 18.01
W wydaniu 18.01 obok standardowych poprawek pojawia się nowa funkcja maskowania. Mając dwa klipy na osi czasu możemy wybrać kształt maski i w ten sposób połączyć zgrabnie interesujące nas fragmenty obydwu klipów. Ale to nie wszytko. Czeka na nas też nowy filtr Audio Spectrum Visualization, poprawiona funkcjonalność filtra tekstowego (wyborów wielkości fontów i stylu) oraz znacząca poprawka w dokładności określania czasów zaszytych w XML.

Może takie wydanie jak na huczny początek roku nie jest jakimś przełomem, jednak z pewnością ucieszy każdego miłośnika tego programu. Jednocześnie utrzymywana od dłuższego czasu comiesięczna dynamika pojawiania się nowych wersji dobrze wróży na przyszłość.

Aby przetestować Shotcut 18.01 pod Linuksem, najlepiej udać się do przygotowanej przez autorów podstrony Download, gdzie znajdziemy zarówno binarki do bezpośredniego uruchamia, pakiet snap, jak również odnośniki do źródeł programu na Githubie. 

0