Photocollage 1.4.4

Sympatyczna program do automatycznego układania naszych zdjęć w efektowne kolaże doczekał się kilku poprawek a także pozbył się dokuczliwych błędów. Photocollage 1.4.4 zachowuje przy tym intuicyjną obsługę czy raczej wręcz bezobsługową automatykę. Naszym zadaniem jest bowiem wskazanie tylko których zdjęć chcemy użyć.

Photocollage 1.4.4
Chociaż autor programu nie udostępnił listy zmian, o tym co się poprawiło w tym programie musimy się dowiedzieć przeglądając zgłoszenia na Githubie. Wynika z nich, że doczekaliśmy się możliwości przesuwania (kadrowania) zdjęcia wkomponowanego w układankę, poprawek w interfejsie graficznym oraz uwzględniania przeźroczystości przeciąganych obrazów. Do tego poprawiono całe mnóstwo drobnych błędów i zaktualizowano tłumaczenia – niestety, nie ma wśród nich języka polskiego.

Jak już wspomniałem, cała reszta pozostaje bez zmian. Obrazy możemy dowolnie zamieniać miejscami, generować nowy układ rozmieszczenia zdjęć, definiować typ ramki i jej kolor oraz wykorzystać jeden z kilku domyślnych gotowców (plakat A3/A4 lub inne). Efekt finalny zapiszemy w jednym z kilku obsługiwanych przez Photocollage formatów (między innymi jpeg, png, tiff).

Aby zainstalować program w Ubuntu 16.04/17.04/17.10, Mincie 18.xx i pochodnych, wykorzystujemy repozytorium PPA Highly Explosive:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install photocollage

Użytkownicy Arch Linuksa i Manjaro program w odnowionej wersji znajdą w repozytorium AUR.

yaourt -S photocollage 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.