Twój monitor używałby Brightness Controller 2.0

Kiedyś używanie dwóch monitorów przy jednym komputerze budziło niemy zachwyt, dzisiaj natomiast staje się powoli niepisanym standardem. Na dwóch monitorach po prostu więcej widać i lepiej można sobie poukładać okna programów. Ale choć od przybytku głowa nie boli, to czasem mogą rozboleć oczy. Szczególnie jeżeli nie możemy w łatwy sposób zapanować na jasnością i kolorami naszego wyświetlacza. Co wtedy? Wtedy należy uświadomić sobie fakt istnienia programu Brightness Controller.

Kilka kliknięć i kolory ustawione
Ten niewielki programik ma niewiele funkcji, bo w gruncie rzeczy chodzi w nim o to, aby wyregulować jasność i balans bieli naszych monitorów. Jest to projekt o tyle ciekawy, że bez większych ceregieli w jednym oknie umożliwi nam ustawienie parametrów dla maksymalnie dwóch monitorów. Regulować możemy jasność, składowe RGB lub wybrać gotowy balans bieli. Ustawione profile kolorów możemy zapisać w celu późniejszego łatwego przywrócenia wartości. Istnieje możliwość określenia który ekran jest podstawowy, a który dodatkowy (lub inaczej – które ustawienia jasności do którego monitora się odnoszą). Według zapewnień twórców, trwają intensywne prace nad zaimplementowaniem automatycznego wczytywania profili, sprawdzania aktualizacji, itp.

Ten projekt ma jeszcze jedną istotną pozytywną funkcję. Pozwala kontrolować jakość obrazu bez pomocy oprogramowania od producenta, jego braku, lub porzucenia wsparcia dla danego wyświetlacza.

W celu przetestowania programu z Ubuntu 16.04/17.04, Mintem 18.xx i pochodnymi, należy:

sudo add-apt-repository ppa:apandada1/brightness-controller
sudo apt-get update
sudo apt-get install brightness-controller

Trwa ustalanie przyczyn które doprowadziły do tego, że programu nie ma jeszcze w repozytorium AUR dla Arch Linuksa i Manjaro

0