Zdjęcia na Javie: PhotoCollageForge 1.0

Wszyscy lubimy programy za pomocą których osiągniemy pożądane efekty bez większych rozmyślań nad składnia, interfejsem lub sposobem instalacji. To dlatego PhotoCollageForge ma szanse przypaść wielu osobom do gustu. Bo ten prosty programik do generowania zgrabnych układanek z naszych kadrów po prostu działa.

PhotoCollageForge 1.0
PhotoCollageForge to multiplatformowy edytor napisany w Javie. Z tego powodu może się podobać lub też nie – w zależności od naszego nastawienia do tego typu programów, które w większości pobierzemy w formacie .jar i uruchomimy dwukrotnym kliknięciem (bez instalacji). Nie inaczej jest z PhotoCollageForge, który po odpaleniu (alternatywnie poleceniem java -jar nazwa_programu.jar) zaprezentuje nam zgrabne okienko i sporo parametrów.

To właśnie w tym oknie określimy układ strony (ilość zdjęć w kolumnie i rzędzie oraz rozdzielczość), marginesy i kolor ramki oraz zdjęcie lub kolor dla tła. Do tego oczywiście dobierzemy zdjęcia które mają zostać umieszczone w większej rozdzielczości (Large Pictures) oraz mniejsze (Small Pictures). Dla mniejszych zdjęć ustawimy losowe obroty i rozproszenie, kolejność i przycięcie. Na tym nie koniec, gdyż do układanki będziemy mogli dodać opisy, tytuł a całość zapisać w formacie jpeg.

Programik niby prosty, ale ciekawie pomyślany (układanie zdjęć wg współrzędnych) i do tego otwarto-źródłowy. Aby go przetestować, należy pobrać go ze strony projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.